Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3522
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Udaremniona próba ucieczki

Czwartek, 22 grudnia 2022, 9:13
Aktualizacja: 9:16
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Udaremniona próba ucieczki
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci we wtorek w godzinach nocnych przeprowadzili pościg za kierującym, który – mając dwóch pasażerów w pojeździe – nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Poruszający się samochodem osobowym 40–latek zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie–Zdroju podjął ucieczkę, ostatecznie wjeżdżając w drogę gruntową. To właśnie tam podejrzany po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu.

Do zdarzenia doszło 20 grudnia przed godziną trzecią w nocy. Funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju zauważyli wyjeżdżający na drogę publiczną samochód osobowy, w którym były trzy osoby, dlatego też podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, gdyż było podejrzenie, że prowadzący samochód mężczyzna może nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy mundurowi włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, kierujący zjechał w drogę gruntową i próbował uciec.

Funkcjonariusze poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg, który nie trwał długo. 40-latek oraz dwóch pasażerów zostało ostatecznie zatrzymanych. Wcześniej kierujący doprowadzili jednak do kolizji drogowej.

W trakcie czynności wykonanych przez policjantów, wcześniejsze przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 40-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie miał prawa jazdy, a aktualny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na okres 24 miesięcy - do lutego 2023 roku. Był również pod wpływem środków odurzających, co wykazał wykonany na miejscu zdarzenia test. Samochód prowadzony przez mężczyznę trafił na parking strzeżony na jego koszt.

40-latek odpowie teraz za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, jazdę pomimo sądowego zakazu i pod wpływem narkotyków oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innym osobom. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Dwóm pasażerom w wieku 25 i 63 lat na szczęście nic się nie stało.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
6
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group