Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 2424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Ujęcie wody w Grzmiącej już po remoncie

Sobota, 26 grudnia 2015, 11:51
Autor: red
REGION, Głuszyca: Ujęcie wody w Grzmiącej już po remoncie
Fot. UM Głuszyca
Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w grudniu zakończyło remont ujęcia wody w Grzmiącej.

Odbiorcy wody we wsi Grzmiąca zasilani są z ujęć powierzchniowych zlokalizowanych w górnej części ul. Wiejskiej. System ciągów drenażowych w pobliżu retencyjnego zbiornika wody stanowił podstawowe zaopatrzenie mieszkańców w wodę pitną. Z uwagi na warunki hydrologiczne oraz pogodowe (bezśnieżna zima, suche lato) eksploatowane ciągi drenażowe zostały zarośnięte i wyschły, dlatego też woda do mieszkańców Grzmiącej dowożona była beczkowozami.

W związku z powyższym, Zarząd WPWiK podjął decyzję o odbudowie i renowacji ujęcia wody powyżej wsi Grzmiąca. W trakcie prac związanych z renowacją ujęcia powierzchniowego wymieniono 200 mb ciągów drenażowych o średnicy DN110 PE. Ciągi te zostały umieszczone na podsypce i w obsypce ze żwirku płukanego. Z uwagi na warunki terenowe oraz znaczne namoknięcie gruntu zarówno odkrycie starych ciągów drenażowych, jak i ułożenie nowych wraz z ich przykryciem wykonano w sposób ręczny. Ciągi te sprowadzone zostały do studni zbiorczej, skąd przewodem DN 110 o całkowitej długości 460 mb całość zbieranej wody sprowadzana jest do zbiornika retencyjnego. Koszt wykonanych prac wynosi 260 000 zł.
- Cieszę się z zakończonej inwestycji, która w znaczącym stopniu poprawi jakość życia mieszkańców Grzmiącej, borykających się w ostatnim czasie z problemem braku bieżącej wody pitnej –dodaje Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group