Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4079
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ukradł samochód spod szpitala

Poniedziałek, 8 lipca 2024, 6:40
Aktualizacja: 11:42
Autor: red
Wałbrzych: Ukradł samochód spod szpitala
Fot. KMP Wałbrzych
Niespodziewany incydent miał miejsce w piątek na terenie szpitala psychiatrycznego przy ul. Batorego w Wałbrzychu, kiedy to mężczyzna opuszczający szpital psychiatryczny, wsiadł do pozostawionego na parkingu samochodu dostawczego i odjechał. Pojazd stał uruchomiony z kluczykami w środku, co umożliwiło przestępcy łatwą ucieczkę.

Jak wynika z relacji świadków, pracownik szpitala będący kierowcą pojazdu dostawczego, pozostawił pojazd pod wejściem do szpitala z kluczykami w stacyjce i poszedł się przebrać. Gdy wrócił, zdążył tylko zobaczyć jak jego samochodem odjeżdża mężczyzna, z którym mijał się wcześniej w drzwiach szpitala. Na reakcję było już za późno, a oddalający się pojazd zahaczył jeszcze o narożnik budynku szpitala powodując jego uszkodzenie.

Kiedy właściciel samochodu zorientował się, że jest świadkiem przestępstwa, natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze szybko rozpoczęli poszukiwania, wykorzystując do tego celu wszystkie dostępne patrole. Po krótkich poszukiwaniach, samochód został odnaleziony przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego przy ul. Sygietyńskiego w Wałbrzychu.

Niedługo po odnalezieniu pojazdu, policji udało się namierzyć i zatrzymać sprawcę kradzieży. 32-letni sprawca nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Został przetransportowany na komendę, gdzie przesłuchano go i przedstawiono zarzuty.

Mężczyzna, który po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego odjechał skradzionym samochodem dostawczym, usłyszał zarzuty z artykułu 289 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym artykułem, kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policja i prokuratura będą teraz kontynuować postępowanie, aby dokładnie ustalić motywy działania mężczyzny oraz okoliczności całego zdarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
11
55%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
5
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group