Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Ulice Krótka i Nizinna w przebudowie

Piątek, 8 września 2017, 12:59
Aktualizacja: Sobota, 9 września 2017, 10:35
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Ulice Krótka i Nizinna w przebudowie
Fot. Robert Bajek
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Krótkiej i ulicy Nizinnej w Szczawnie–Zdroju, o czym dzisiaj podczas briefingu prasowego poinformował burmistrz Szczawna–Zdroju, Marek Fedoruk.

- Przystąpiliśmy do prac modernizacyjnych ulic Krótkiej i Nizinnej. Jest to działanie długo oczekiwane przez mieszkańców i kierowców, którzy żalili się na uciążliwości związane z kształtem drogi, z tym co jest wokół drogi. Były też źle ukształtowane chodniki i my chcemy to ponaprawiać. To są drogi lokalne a więc nie przewidujemy poszerzenia tych dróg, ale uporządkowanie ich geometrii, aby poprawić standard i jakość dla użytkowników - kierowców i pieszych - powiedział Marek Fedoruk.

Prace prowadzone na odcinku około kilometra obejmują między innymi przełożenie nawierzchni jezdni, oraz poprawienie, obniżenie i dołożenie nowych chodników, co stworzy na tym odcinku drogi ciąg pieszo-jezdny. Wartość inwestycji to kwota około 750 000 złotych. Środki w całości pochodzą z budżetu Gminy Szczawno-Zdrój. Prace mają się zakończyć w listopadzie br.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group