Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Umowa na budowę obwodnicy podpisana

Czwartek, 4 kwietnia 2019, 15:39
Aktualizacja: Niedziela, 7 kwietnia 2019, 7:48
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Umowa na budowę obwodnicy podpisana
Fot. Robert Bajek
W Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza odbyło się dzisiaj uroczyste podpisanie umowy na budowę obwodnicy Wałbrzycha.

W uroczystym podpisaniu tej niezwykle ważnej dla Wałbrzycha umowy udział wzięli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Romanem Szełemejem na czele, przedstawiciele zarządu firmy Budimex S. A. - wykonawcy wyłonionego w trybie przetargu nieograniczonego z Grzegorzem Domaradzkim - Dyrektorem Oddziału Budownictwa Infrastrukturalnehgo Południe, przedstawiciele Rady Ministrów z Michałem Dworczykiem - szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Mariuszem Wawro - Zastępcą Dyrektora Oddziału ds. Inwestycji, przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych z Agnieszką Szymańską - Zastępcą Dyrektora Departamentu Przygotowania Projektów i Wdrażania, przedstawiciele ZDKiUM z Dsyrektorem Krzysztofem Szewczykiem, przedstawiciele władz wojewódzkich z wicewojewodą Kamilem Zielińskim oraz parlamentarzyści z naszego regionu: Katarzyna Izabela Mrzygłocka i Ireneusz Zyska, miejscy radni i osoby, które w różny sposób przyczyniły się do sfinalizowania podpisanej dzisiaj umowy.

Podczas spotkania nie zabrakło wielu gratulacji i podziękowań dla wszystkich, dzięki którym Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha będzie mogła zostać wybudowana. Projekt pod nazwą “Budowa obwodnicy miasta Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35” będzie realizowany przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jest to największa inwestycja w powojennej historii Wałbrzycha. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 397 480 381,71 złotych. 85 procent inwestycji, czyli 296 792 459,33 złotych to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Prace rozpoczną się już w pierwszym tygodniu maja od częściowego zamknięcia ulicy Długiej i ronda przy Tesco, które zostanie przebudowane. Obwodnica Wałbrzycha ma być gotowa w 2021 roku.

- Historyczny moment dla Wałbrzycha, ale i dla całego regionu. Warto podkreślić, że jest to drugi co do wielkości, po tunelu w Świnoujściu, projekt finansowany ze środków unijnych w ramach tego programu. Oczywiście wpłynie on na zmianę jakości życia mieszkańców Wałbrzycha i regionu. Jest też dowodem na to, że program zrównoważonego rozwoju jest realizowany, że środki są lokowane przez rząd nie tylko w dużych metropoliach, ale również w nieco mniejszych miastach, takich jak nasz Wałbrzych. Świetny przykład współpracy ponad podziałami politycznymi na rzecz regionu, na rzecz mieszkańców - powiedział Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Twoja reakcja na artykuł?

47
70%
Cieszy
2
3%
Hahaha
3
4%
Nudzi
3
4%
Smuci
2
3%
Złości
10
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group