Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Umowa na projekt "Mieszkanie Plus" podpisana

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 czerwca 2017, 11:03
Aktualizacja: Środa, 7 czerwca 2017, 8:49
Autor: red
Fot. Arkadiusz Grudzień/użyczone
Sytuacja mieszkaniowa w Wałbrzychu wkrótce ulegnie polepszeniu – 5 czerwca doszło do podpisania umowy inwestycyjnej pomiędzy BGK Nieruchomości a Wałbrzychem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Przy ulicy Husarskiej zostanie wybudowanych pięć sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy, w których znajdzie się 215 nowoczesnych mieszkań. Do dyspozycji przyszłych najemców będą oddane 157 zewnętrzne miejsca postojowe. Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin, dlatego realizacja rządowego programu pozwoli
ograniczyć lokalny deficyt mieszkaniowy.
- Dziękuję rządowi Rzeczpospolitej Polskiej, że wspiera Wałbrzych programem mieszkaniowym, który jest nam tak bardzo potrzebny. Chciałbym również podziękować lokalnym parlamentarzystom, wspierającym zabiegi władz miasta w tej sprawie. Liczę, że podobne pozytywne zakończenie będzie miała sprawa finansowania obwodnicy Wałbrzycha, na której budowę środki przyznało
ministerstwo, o czym informował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w styczniu br. - powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. - Możliwość współpracy z BGK Nieruchomości, oznaczająca dobry dla naszego miasta model finansowania, to ogromna szansa dla Wałbrzycha.

Wałbrzych jest jednym z siedmiu miast, obok Wrocławia, Świdnicy, Oławy, Bielawy, Jawora i Głogowa, które zawarły porozumienia z BGK Nieruchomości, ale pierwszą na Dolnym Śląsku gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną.
- "Mieszkanie Plus" jest szansą, która pozwoli młodym śmiało patrzeć w przyszłość w najważniejszym dla nich momencie, wtedy, gdy chcą założyć rodzinę. Realizowany program rządu ma także inny wymiar; silnie prorozwojowy dla regionu, o sprawy którego Prawo i Sprawiedliwość skutecznie zabiega - powiedział poseł ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk. - Z tych dwóch powodów cieszę się, że skorzystają z niego mieszkańcy Wałbrzycha.

BGK Nieruchomości zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu "Mieszkanie Plus", będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM). Komercyjny fragment programu zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w
posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem, jak również samorządów i inwestorów prywatnych. Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu ub. r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group