Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Utalentowana młodzież z Wałbrzycha w Teatrze Wielkim

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 września 2013, 6:30
Aktualizacja: 9:16
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Za tydzień, w ostatni weekend września, na scenach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, odbędzie się polska edycja największego na świecie festiwalu popularyzującego muzykę klasyczną „Szalone Dni Muzyki 2013 – muzyka francuska i hiszpańska”, którego głównym organizatorem jest Orkiestra Sinfonia Varsovia.

W namiocie koncertowym znajdującym się na Placu Teatralnym, występować będą głównie „Młodzi Wykonawcy”, czyli 12 najlepszych zespołów ze szkół artystycznych z całej Polski, w tym Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki z Wałbrzycha. To nagroda główna w konkursie, zorganizowanym przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia i Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wybrańcy ze zwycięskich szkół otrzymają nagrodę dodatkową – wspólny występ z Orkiestrą Sinfonia Varsovia na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej podczas koncertu inaugurującego Festiwal w piątek 27 września.

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki z Wałbrzycha, pod dyrygenturą Małgorzaty Sapiechy-Muzioł, zagra w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w niedzielę (29.09) o godz. 14:30 (Sala Eiffel) i o godz. 18:00 (namiot koncertowy Gaudi).
- Młodzi Wykonawcy co roku zdumiewają nas swoim niewyobrażalnym talentem. Dzięki swojej fenomenalnej grze, niektóre z tych młodych osób będą mogły zagrać ramię w ramię z jedną z najlepszych orkiestr w Polsce. Będzie to niepowtarzalne wydarzenie, które nie byłoby możliwe, gdyby nie nauczyciele ze szkół muzycznych z całej Polski, którym w tym miejscu chciałbym podziękować za codzienny wkład w rozwijaniu młodych talentów i wspieraniu muzykalnych dusz – komentuje Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia, głównego organizatora festiwalu.

Po trwającym prawie rok konkursie do udziału w Szalonych Dniach Muzyki 2013 zostało zaproszonych 10 szkół muzycznych i jedna szkoła baletowa. Obok Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki z Wałbrzycha, który zagra m.in. Karnawał zwierząt, w Teatrze Wielkim wystąpią również zespoły z: Bielska-Białej (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Stanisława Moniuszki), Bydgoszczy (Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina), Częstochowy (Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego), Gdańska (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego), Jastrzębia-Zdroju (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.), Lublina (Szkoła Muzyczna II st. im. Tadeusza Szeligowskiego), Łodzi (Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki oraz zespół tancerzy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella) i Wrocławia (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego oraz Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Ryszarda Bukowskiego).

Każdy z zespołów będzie występował w namiocie koncertowym Gaudi, znajdującym się na Placu Teatralnym, gdzie wstęp będzie darmowy oraz przynajmniej raz na scenach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Projekt Młodych Wykonawców realizowany jest dzięki wsparciu Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej i Narodowego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 7 i 10 zł dostępne są w kasach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, w sprzedaży internetowej www.teatrwielki.pl i www.ebilet.pl oraz w punktach e-Bilet. Szczegóły na: www.szalonednimuzyki.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~winko 22-09-2013 20:31
pewnie zagraja Mazura z Halki...
~mamuska Bożena 22-09-2013 20:49
Bilety w cenie 7 i 10 zł dostępne są w kasach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej,zapewne w Wałbrzychu będą po 70-100zł bo u nas wszystko jest najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group