Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Utrudnienia na Długiej

Środa, 24 czerwca 2020, 10:39
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2020, 8:49
Autor: JAZ
Wałbrzych: Utrudnienia na Długiej
Fot. red
Zmiana organizacji ruchu i zamknięcie ul. Długiej oznacza zmianę tras linii autobusowych A, C, 1, 8, 9.

Przed nami najtrudniejszy okres w pracach związanych z budową zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Już od północy 28 czerwca, nastąpi w mieście zmiana organizacji ruchu drogowego. Wszystko związane jest z czasowym zamknięciem ulicy Długiej w Wałbrzychu.

Zamknięty zostanie fragment w okolicy tak zwanego ronda Tesco. Wszystko związane jest z przekopem Szczawnika. Zmiany dotyczyć będą braku możliwości przejazdu ulicą Długą od skrzyżowania z ulicą Makuszyńskiego. Zablokowany zostanie dojazd w kierunku Podzamcza.
– Mamy świadomość, że to będą dwa najtrudniejsze miesiące. Będzie to co prawda okres wakacyjny i dzięki temu możemy założyć, że ruch w tej części miasta będzie mniejszy, bo dzieci nie będą chodzić do szkoły, a uczelnie nie będą prowadzić zajęć. Dodatkowo część zakładów na strefie będzie mieć przerwę urlopową – mówi prezydent Wałbrzycha.

- Zdajemy sobie sprawę, jakie ma to miejsce znaczenie dla wałbrzyszan. Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia zmian. Celowo doprowadzamy do tego, by wykorzystać okres wakacyjny. Staraniem naszym będzie przyspieszanie tego okresu. Spodziewamy się też, że już we wrześniu będziemy mogli się po tym odcinku poruszać swobodnie. Z nastaniem jesieni powinniśmy mieć pełną funkcjonalność ronda – mówią przedstawiciele miasta.

Zmiany w ruchu wprowadzone zostaną płynnie tuż po ostatnim sobotnim kursie autobusów komunikacji miejskiej. Na znakach drogowych zamontowane zostaną tablice informacyjne, z których kierowcy dowiedzą się o przygotowanych objazdach. Należy więc zwrócić uwagę na przekreślone kierunki jazdy oraz kierunki objazdów.

Większy ruch samochodowy spodziewany jest ulicami de Gaulle i Gagarina, którymi będą poruszać się również autobusy komunikacji miejskiej. Z Podzamcza będzie można dojechać do Szczawna Zdroju obwodnicą lub ulicą gen. Józefa Łączyńskiego. W kierunku odwrotnym ulica Łączyńskiego jest już jednak przygotowana wyłącznie do ruchu komunikacji miejskiej.

W związku z kolejnym etapem budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha od dnia 28 czerwca 2020 roku (niedziela) nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Długiej na odcinku od ul. Topolowej do ul. Łączyńskiego, co spowoduje następujące zmiany w układach tras linii komunikacyjnych:
- linia A, dojeżdżając z Podgórza do Piaskowej Góry (przystanek Broniewskiego Piaskowa Góra) autobusy skierowane zostaną przez ul. Długą, Wrocławską, Gagarina, następnie lewoskręt w ul. Wieniawskiego do Podzamcza, trasa poprowadzi wokół al. Podwale, z powrotem do ul. Gagarina, Wrocławskiej przez ul. Długą do ul. Głównej na Piaskowej Górze;
- linia C, dojeżdżając ze Śródmieścia do Piaskowej Góry (przystanek Broniewskiego Piaskowa Góra) autobusy skierowane zostaną przez ul. Długą, Wrocławską, Gagarina, na wprost do przystanku a. Podwale – Forteczna, dalej do przystanku al. Podwale Husarska następnie lewoskręt w ul. Wieniawskiego do ul. Gagarina, Wrocławskiej przez ul. Długą do ul. Głównej na Piaskowej Górze;
- linia 8, autobusy poruszające się ze Szczawna Zdroju w kierunku Szczawienka z Piaskowej Góry skierowane zostaną przez ul. Długą i Wrocławską do Lubiechowa lub Zamku Książ /bez obsługi osiedla Podzamcze), w drodze powrotnej podobnie tj. ze Szczawienka przez ul. Długą do Piaskowej Góry;
- linia 9, nastąpi całkowita zmiana układu trasy, autobusy kursować będą z Piaskowej Góry (ul. Sokołowskiego) przez ul. Broniewskiego, Długą, Wrocławską, Uczniowską, do Szczawienka;
- linia 1, na czas objazdu zawieszone zostanie funkcjonowanie połączenia.

Ze względu na zmianę rozkładów jazdy oraz zwiększenie czasu podróży prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami odjazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

6
26%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
12
52%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group