Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4463
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Uzdrowisko pójdzie w prywatne ręce

Wtorek, 16 lutego 2010, 16:20
Aktualizacja: 19:27
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Uzdrowisko pójdzie w prywatne ręce
Fot. red
Uzdrowisko Szczawno–Jedlina S.A. już wkrótce przestanie być spółką Skarbu Państwa. To uzdrowisko, podobnie jak kilka innych, przejdzie w zdecydowanej większości w prywatne ręce.

Taką decyzję podjęło Ministerstwo Skarbu. Na stronach internetowych ministerstwa można znaleźć wszystkie informacje dotyczące uzdrowisk, które zostaną sprywatyzowane. Z informacji, jakie można uzyskać w internecie wynika, że Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. posiada około 900 miejsc noclegowych dla swoich pacjentów. Przez cały rok mury uzdrowiska przekracza blisko 15 tysięcy kuracjuszy. Spółka zatrudnia ponad 400 osób. Teraz zgodnie z planami, 92 procent akcji ma trafić w prywatne ręce.

Na razie uzdrowisko pracuje normalnie. Problemy pojawiły się na początku roku, kiedy mniej kuracjuszy przyjechało do Szczawna-Zdroju i Jedliny-Zdroju i to spowodowało pewne straty finansowe. Jednak od lutego spółka pracuje niemal pełną parą i na brak klientów nie narzeka.
Styczniowe problemy wiązały się z mniejszymi środkami finansowymi przekazanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia uzdrowiskom. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. ma podpisane umowy z NFZ-em, ZUS-em i Ośrodkami Pomocy Społecznej i to pozwala spać w miarę spokojnie, tym bardziej, że większość umów będzie obowiązywać jeszcze przez kilka lat.

Opinie na temat przyszłej prywatyzacji spółki są podzielone. Ewentualnych zwolnień obawiają się szeregowi pracownicy.
- Nie wiem, czy to dobrze czy źle. Najważniejsze, żebyśmy nadal mieli pracę – mówi Anna, która pracuje w uzdrowisku od kilku lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group