Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4265
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Używając magnesu zakłócał pracę tachografu

Środa, 4 października 2017, 13:02
Aktualizacja: 13:25
Autor: red
Wałbrzych: Używając magnesu zakłócał pracę tachografu
Fot. KMP Wałbrzych
Kilka tysięcy złotych kary grozi 63–letniemu przedsiębiorcy, który na terenie Wałbrzycha kierował ciągnikiem samochodowym używając magnesu zakłócającego pracę tachografu.

Przedsiębiorca, a zarazem kierujący w jednym, został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu przez wspólny patrol Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. 63-latek jechał z Tych i chciał obejść przepisy o czasie pracy kierowców. Po analizie danych cyfrowych pobranych z tachografu zamontowanego w pojeździe i z karty kierowcy funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna w trakcie jazdy używał magnesu, który zakłócał pracę tachografu. Ten zamiast jazdy rejestrował przerwę.

Ponadto po pełnym sprawdzeniu danych dotyczących czasu pracy kierowcy mundurowi wykryli, że 63-latek dwukrotnie skrócił sobie regulaminowy odpoczynek i dodatkowo dwukrotnie przekroczył czas jednorazowego prowadzenia ciągnika samochodowego bez przerwy.

Przedsiębiorcy za szereg naruszeń z Ustawy o transporcie drogowym grozi kara w kwocie ponad 5 tysięcy złotych w formie decyzji administracyjnej.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group