Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 1707
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

V Festiwal Z Gitarą Na Stoku

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Niedziela, 11 sierpnia 2013, 6:25
Autor: organizatorzy
Fot. organizatorzy
Już po raz piąty zabrzmią gitary w pięknych plenerach stoku przy Łomnickiej Chacie. Będzie konkurs dla miłośników sześciu strun, a w części koncertowej, wystąpią: Bieguni, Cisza Jak Ta, Próba Mikrofonu i Małżeństwo z Rozsądku. Całość poprowadzi Janusz Bujko.

Tegoroczna edycja Festiwalu Z Gitarą Na Stoku rozpocznie się 17 sierpnia o godz. 16 częścią konkursową. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia do pobrania pod adresem: Zgłoszenie można dostarczyć także osobiście, przesłać dodatkowo na adres: ckmbp@interia.pl lub faxem 74.8456.304. Wszelkie informacje dostępne także pod nr tel. 500011575.

O godz. 18 przewidziany jest występ zespołu ,,Cisza Jak Ta”, znanego z nowoczesnych i bogatych aranżacji piosenek nutu folk-poetyckiego. Zespół wydał 6 płyt, ma w swoim repertuarze blisko 70 utworów i zagrał w ciągu 10 lat działalności 400 koncertów. ,,Próba Mikrofonu” – zespół, jaki zawiązał się po ubiegłorocznej edycji Festiwalu Z gitarą Na Stoku, wystąpi o godz. 20.

Tuż po nich – o godz. 21 – scenę we władanie przejmą Bieguni, laureaci wielu prestiżowych przeglądów piosenek poetyckich, artystycznych i studenckich. W repertuarze zespołu można odnaleźć zarówno nastrojowe ballady, jak i folkowe brzmienia z elementami muzyki etnicznej, samby, bossanowy i swinga. V edycję Festiwalu Z Gitarą Na Stoku. zakończy występ Małżeństwa z Rozsądku, mającego na swoim koncie 4 płyty, a każdą z nich w niepowtarzalnym stylu – począwszy od lekkich, łagodnych klimatów, poprzez elementy folku i jazzu, a na bluesie kończąc.

Na wszystkich miłośników gitarowego brzmienia w pięknych górskich plenerach czeka jeszcze kilka niespodzianek, m.in. występ zespołu ,,Nieobecni”, nocne biesiadowanie przy ogniskach i in.

Organizatorem V edycji Festiwalu Z Gitarą Na Stoku jest Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, samorządowa instytucja kultury Gminy Głuszyca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group