Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4054
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: V Konferencja "Dzielenie się dobrymi praktykami"

Środa, 19 listopada 2014, 10:45
Aktualizacja: 10:57
Autor: red.
Wałbrzych: V Konferencja "Dzielenie się dobrymi praktykami"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST–PARK odbyła się V Konferencja "Dzielenie się dobrymi praktykami". Tytuł Konferencji brzmiał: "Pomaganie – Pomaga, czyli o wolontariacie wychowanków w pracy resocjalizacyjnej". Organizatorem Konferencji był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.

W Konferencji udział wzięły takie placówki jak Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mysłakowicach, Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie, Hufiec Pracy w Bielawie, Zakład Poprawczy w Jerzmanicach-Zdroju, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce, Ochotniczy Hufiec Pracy w Wałbrzychu i Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

Podczas Konferencji przedstawiciele tych placówek prezentowali swoje działania, osiągnięcia, metody pracy i formy postępowania, korzystając z prezentacji multimedialnych i pokazów zdjęć. Spotkanie było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, oraz do zastanowienia się co zrobić, aby wychowankowie tych placówek inaczej postrzegali otaczający ich świat i co równie ważne - aby otaczający świat inaczej postrzegał młodzież z tych ośrodków. Dyskutowano także nad różnorodnymi formami zaangażowania i aktywizacji młodzieży - między innymi poprzez sport, zajęcia kulturalno-oświatowe, różnego rodzaju akcje społeczne i pomoc - wolontariat.

Wykład wprowadzający, którego tytuł brzmiał: "Wolontariat jako obszar działań resocjalizacyjnych" wygłosił dr Fryderyk Drejer z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze natomiast podsumowania konferencji dokonał Dziekan Wydziału Humanistycznego i Nauk Społecznych tej samej uczelni - dr Leszek Albiński. W ramach Konferencji odbyły się też warsztaty pod tytułem "Praktyczny wolontariat", prowadzone przez Rafała Bednarskiego, reprezentującego Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku "Razem dla Wolontariatu".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group