Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4583
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W DARR dyskutowano o prawach kobiet

Niedziela, 20 listopada 2016, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 listopada 2016, 7:57
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: W DARR dyskutowano o prawach kobiet
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Wałbrzychu odbył się panel dyskusyjny "Prawa kobiet w Polsce. KOBIETA – OFIARA CZY BENEFICJENTKA", zorganizowany w ramach projektu partnerskiego "Wolne Parasolki".

- Dzisiaj mamy panel dyskusyjny z szeroko rozumianymi prawami kobiet. Będziemy próbowali odnieść się do obecnej sytuacji prawnej, jeżeli chodzi o prawa kobiet w Polsce, jak wygląda to pod względem ustaw, które są obowiązujące i ich realizacji. Będziemy też starali się wyciągnąć pewne wnioski, co należałoby w obszarze praw kobiet w naszym kraju zmienić, poprawić. Paneliści będą poruszać różne aspekty związane z prawami kobiet. Nie chodzi nam wyłącznie o prawa reprodukcyjne - dyskurs na temat praw kobiet w Polsce frakcja rządząca bardzo stara się w tej chwili sprowadzić do problemu walki o dostępność aborcji, natomiast my chcemy dzisiejszym spotkaniem ten wizerunek odkłamać i pokazać, że prawa kobiet to tak naprawdę bardzo szeroki temat, który obejmuje bardzo wiele wątków - powiedziała Marta Wosak - koordynatorka KOD Wałbrzych i grup lokalnych KOD Dolny Śląsk.

Wśród zaproszonych do udziału w panelu gości znaleźli się między innymi: Barbara Nowacka - liderka Inicjatywy Polskiej, inicjatorka ustawy "Ratujmy kobiety", Mateusz Kijowski - Przewodniczący Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji, Kazimiera Szczuka - feministka, członkini Inicjatywy Polskiej, Ewa Waszkiewicz - była pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn oraz Paulina Piechna-Więckiwicz - Radna Warszawy, liderka Warszawskiej Inicjatywy Polskiej. Spotkanie prowadzili Marta Wosak - koordynatorka KOD Wałbrzych i grup lokalnych KOD Dolny Śląsk i Mateusz Rambacher - koordynator struktur dolnośląskich Inicjatywy Polskiej, koordynator regionalny inicjatywy ustawodawczej Ratujmy Kobiety, członek Inicjatywy Polskiej.

Panel dyskusyjny został zorganizowany przez projekt partnerski "Wolne Parasolki", który zawiązał się bezpośrednio po Ogólnopolskim Strajku Kobiet a jego realizatorami są Inicjatywa Polska - Dolny Śląsk i Komitet Obrony Demokracji w Wałbrzychu. Podczas dyskusji omawiane były między innymi takie kwestie jak prawo pracy, sytuacja kobiet na rynku pracy, przemoc wobec kobiet - również werbalna, która pojawia się w dyskusjach społecznych, przejawy dyskryminacji kobiet czy sytuacja prawna kobiet a rzeczywistość przestrzegania tego prawa. Organizatorzy spotkania podkreślali też, że internecie cały czas można podpisywać petycję skierowaną do rządu RP. Omawia ona wszystkie aspekty związane z prawami kobiet, które nie są respektowane. Tego typu panele dyskusyjne i spotkania będą kontynuowane również w innych miejscowościach naszego regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group