Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: W Głuszycy powstanie podstrefa

Piątek, 28 sierpnia 2015, 9:00
Autor: red
REGION, Głuszyca: W Głuszycy powstanie podstrefa
Fot. UM Głuszyca
Rada Miejska w Głuszycy podczas sesji, która odbyła się 25 sierpnia, podjęła uchwałę w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Głuszyca statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK”.

Podstrefa Głuszyca ma powstać na terenie po byłej ciepłowni w okolicach ulic Kolejowej i Lipowej w obrębie Grzmiąca o łącznej powierzchni ponad 8 ha. Właścicielem działek jest Gmina Głuszyca.

„Włączenie terenów leżących w Gminie Głuszyca do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” zdecydowanie podniesie atrakcyjność miasta. Celem funkcjonowania strefy jest przyspieszenie rozwoju regionów, przyciąganie inwestorów oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Powstanie nowych miejsc pracy wpłynie na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w regionie oraz umożliwi absolwentom lokalnych szkół i pobliskich uczelni na znalezienie atrakcyjnej pracy, oferującej istotne możliwości rozwoju zawodowego” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały podjętej przez radnych Rady Miejskiej w Głuszycy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group