Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4437
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: W mailach Dworczyka o planach Toyoty?

Środa, 30 czerwca 2021, 9:21
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Kraj: W mailach Dworczyka o planach Toyoty?
Fot. archiwum
W opublikowanym na Telegramie mailu, który miał napisać minister Dworczyk, czytamy o planach Toyoty w Polsce. Mowa tam również o przyszłości wałbrzyskiej fabryki Toyoty.

To kolejna publikacja materiałów po kradzieży danych z prywatnego konta mailowego szefa KPRM Michała Dworczyka. Na komunikatorze Telegram ujawniono korespondencję Ministra Dworczyka z premierem Mateuszem Morawieckim, a która dotyczy również naszego miasta.

W przypisywanym Dworczykowi mailu znajduje się treść korespondencji do premiera Morawieckiego mówiąca o przeprowadzonych rozmowach z przedstawicielami Toyoty, którzy poinformowali o zamiarze otworzenia fabrykę aut o napędzie elektrycznym w sąsiednich Czechach i Japończycy poinformowali o planach zakończenia produkcji silników w Wałbrzychu do 2025 roku. W takiej sytuacji polski rząd miałby wyjść z inicjatywą do Toyoty dotyczącą utworzenia joint venture przy produkcji samochodów elektrycznych. Polska strona miałaby wnieść do współpracy grunt i środki na rozwój, a Japończycy płytę podłogową dla polskiego samochodu elektrycznego Izery. W fabryce miałaby się odbywać produkcja Izerów i Toyoty, a produkcja miałaby być realizowana w promieniu 50 km od Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

7
13%
Cieszy
22
42%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
5
10%
Złości
14
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group