Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4085
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W piątek Forum Aglomeracji Wałbrzyskiej

Czwartek, 29 września 2011, 21:45
Aktualizacja: 21:46
Autor: Sven
Wałbrzych: W piątek Forum Aglomeracji Wałbrzyskiej
Fot. Sven
Już jurto, w piątek, 30 września, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu odbędzie się Forum Aglomeracji Wałbrzyskiej.

W przeddzień spotkania do udziału w nim zachęcali prezydent Roman Szełemej oraz Paweł Karpiński i Łukasz Medekszta obaj z Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Przedmiotem dyskusji ma być „Strategia wsparcia rozwoju Wałbrzycha”, opracowana przez kilkuosobowy zespół pod kierownictwem Pawła Karpińskiego. Udział w realizacji projektu, którego celem jest nadrobienie zaległości naszego regionu w stosunku do regionu wrocławskiego. W programie wezmą udział także cztery sąsiednie gminy: Walim, Szczawno – Zdrój, Jedlina – Zdrój i Boguszów - Gorce. Koncepcja aglomeracji jest otwarta. Inicjatorzy liczą na to, że do programu dołączą inne gminy powiatu wałbrzyskiego. Treść Deklaracji Wałbrzyskiej i wyniki Forum podamy po jego zakończeniu.

W ramach tego wydarzenia spodziewamy się zapowiedzianego przez Romana Szełemeja „bilansu otwarcia”, czyli wstępnych wyników kontroli w magistrackich jednostkach oraz podania daty przywrócenia grodzkości Wałbrzychowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group