Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W piątek zbiera się Rada Miasta

Czwartek, 12 maja 2011, 8:11
Aktualizacja: 16:44
Autor: Sven
Wałbrzych: W piątek zbiera się Rada Miasta
Fot. Sławomir Pawlik
To już dwunasta sesja Rady Miasta Wałbrzycha w tej kadencji. Może potrwać godzinę, albo ciągnąć się w nieskończoność.

Większość uchwał powinna zostać przyjęta bez zbędnych dyskusji, ponieważ od merytorycznych rozstrzygnięć są komisje. Jednak radni już wielokrotnie pokazali, że prace w komisjach to jedno, a dyskusje na sesjach to zupełnie inna sprawa.

W porządku obrad nie ma punktu dotyczącego odwołania prezydenta Piotra Kruczkowskiego, choć teoretycznie może się jeszcze tam znaleźć. Mogą go zaproponować radni albo sam zainteresowany. Na odwołanie prezydenta radni maja jeszcze ponad trzy tygodnie, dlatego koalicyjna większość podejmie tę decyzję w dogodnym dla Piotra Kruczkowskiego terminie. Czy piątek, 13 maja jest właśnie tym momentem? Ciągle jeszcze można odwołać się od decyzji sądu, nakazującej powtórzenie drugiej tury wyborów. Słyszeliśmy „na mieście”, że Piotr Kruczkowski czeka na uprawomocnienie się decyzji sądu, by zmierzyć się w powtórzonym głosowaniu z Mirosławem Lubińskim. Takim rozwiązaniem zainteresowany jest chyba także sam pretendent do prezydentury. Obaj uniknęliby konfrontacji z innym kandydatem, Patrykiem Wildem, który w listopadowych wyborach pokazał, że nie można go lekceważyć.

Punktem, który raczej będzie rozpatrywany na piątkowej sesji jest „Informacja o stanie mienia Gminy Wałbrzych za rok 2010”. Liczymy, że poznamy wreszcie wiarygodne dane, dotyczące gminnych zasobów mieszkaniowych. Ich inwentaryzację zapowiedział, zaraz po objęciu stanowiska, zastępca prezydenta Dariusz Lenda. Ciekawi nas, na ile prawdziwa jest informacja o setkach należących do gminy niszczejących pustostanów. Oczekujemy konkretnej liczby oraz pomysłu na rozwiązanie tego problemu.

Pełny porządek obrad wygląda następująco:
1. Otwarcie obrad.
2. Wnioski w sprawie porządku obrad sesji.
3. Przyjęcie protokołu z XI sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha.
4. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zmiany uchwały Nr VI/29/11 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 31 stycznia 2011 roku w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Wałbrzycha na lata 2011-2038.
5. Uchwała w sprawie zmiany Uchwały budżetowej Miasta Wałbrzycha na 2011 rok Nr VI/30/11 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 31 stycznia 2011 roku.
6. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od żądania bonifikaty udzielonej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Wałbrzychu przy ul. Osiedle Górnicze 39/6.
7. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od żądania bonifikaty udzielonej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Wałbrzychu przy Placu Marceliny Darowskiej 6/1.
8. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” na prace konserwatorskie przy zabytkowej kamienicy, przy ul. Rynek 9 w Wałbrzychu.
9. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP Dom Zakonny w Wałbrzychu na prace konserwatorskie przy zabytkowym budynku dawnego Sierocińca, obecnie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu.
10. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wałbrzychu na prace konserwatorskie przy zabytkowym kościele Zbawiciela w Wałbrzychu.
11. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Parafii Kościoła Polsko-Katolickiego pw. Zesłania Ducha Św. w Wałbrzychu na prace konserwatorskie przy zabytkowym kościele parafialnym pw. Zesłania Ducha Św. w Wałbrzychu.
12. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie wystąpienia Gminy Wałbrzych ze stowarzyszenia pod nazwą „Stowarzyszenie Gmin Górniczych w Polsce”.
13. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie wystąpienia Gminy Wałbrzych ze Stowarzyszenia pod nazwą „Komitet Europejski w Wałbrzychu”.
14. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom zajmującym stanowiska kierownicze w szkołach i zasad zwalniania ich od obowiązku realizacji tych zajęć oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli szkół.
15. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie uchylenia Uchwały nr XXVI / 241 / 08 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 27 czerwca 2008 roku w sprawie zmiany nazwy Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 26 w Wałbrzychu przy ul. Palisadowej nr 48.
16. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie uchylenia Uchwały nr XXVI / 242 / 08 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 27 czerwca 2008 roku w sprawie zmiany nazwy Publicznego Gimnazjum Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu przy ul. Palisadowej nr 48.
17. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zmiany Uchwały Nr VIII/52/11 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 28 lutego 2011 roku w sprawie ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Miejskiej Wałbrzycha.
18. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zmiany Uchwały Nr V/27/11 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 18 stycznia 2011 roku w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Rewizyjnej.
19. Informacja o wydatkach związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem referendum lokalnego ogłoszonego na dzień 13 luty 2011 r.
20. Informacja o stanie mienia Gminy Wałbrzych za rok 2010.
21. Sprawozdanie z realizacji planu gospodarki odpadami dla miasta Wałbrzycha za okres od 1 stycznia 2009r. do 31 grudnia 2010r.
22. Informacja z realizacji uchwał Rady Miejskiej Wałbrzycha za I kwartał 2011 roku.
23. Informacja z realizacji zarządzeń i dyspozycji Prezydenta Miasta za miesiąc marzec 2011 roku.
24. Zgłaszanie interpelacji i zapytań.
25. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
26. Wolne wnioski.
27. Oświadczenia.
28. Zamknięcie obrad.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group