Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2765
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: W Sejmiku Województwa Dolnośląskiego trwa budowa koalicji

Czwartek, 8 listopada 2018, 11:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2018, 13:15
Autor: PAW
REGION: W Sejmiku Województwa Dolnośląskiego trwa budowa koalicji
Fot. archiwum
Zapewne wciąż wiele osób zadaje sobie trudne pytanie – kto będzie rządził dolnośląskim Sejmikiem? Powoli uzyskujemy odpowiedź na to pytanie.

Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które ma 14 swoich przedstawicieli w Sejmiku. O jednego mniej ma Koalicja Obywatelska. Żadne z tych ugrupowań nie może samodzielnie rządzić w Sejmiku, więc potrzebne jest zawiązanie koalicji. Od początku języczkiem uwagi było sześcioro radnych z Bezpartyjnych Samorządowców. Oni zresztą prowadzą rozmowy z PiS-em i zgadzają się na zawarcie koalicji, ale pod pewnymi warunkami, a mianowicie chodzi o kilkunastomiliardowe inwestycje. Taka propozycja została przedstawiona premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Nieoficjalnie mówi się, że jeśli dojdzie do porozumienia, to w zarządzie województwa zasiądzie dwóch przedstawicieli Bezpartyjnych Samorządowców. Do koalicji dołączy również prawdopodobnie jedyny przedstawiciel PSL-u Mirosław Lubiński z Wałbrzycha, który podczas wczorajszej konferencji prasowej o tym fakcie poinformował.
- Startowałem z listy PSL i działania na poziomie samorządu członków i sympatyków tej partii na poziomie samorządu będę wspierał, ale moją partią jest Dolny Śląsk. Mój mandat radnego sejmiku to zobowiązanie wobec tysięcy wyborców regionu wałbrzysko-kłodzkiego, którzy oddali głos na mój program – mówi Mirosław Lubiński.

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
17%
Złości
7
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group