Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5374
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Starej Kopalni dyskutowano o małych i średnich miastach

Środa, 24 kwietnia 2019, 19:36
Aktualizacja: 19:39
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: W Starej Kopalni dyskutowano o małych i średnich miastach
Fot. Robert Bajek
Na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się dzisiaj Kongres Małych i Średnich Miast – “Europa Małych Ojczyzn”. Podczas Kongresu przedstawiciele gmin, lokalnych samorządów, środowisk akademickich i ministerstw zainicjowali debatę nad przyszłością małych i średnich miast w Polsce.

W programie Kongresu znalazły się sesje ekspertów, sesje miast i sesje gości, wykłady, prelekcje, dyskusje i wypowiedzi przedstawicieli władz państwowych, wojewódzkich, a także przedstawicieli Komisji Europejskiej i środowisk naukowych z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, Komisji Geografii Osadnictwa i Ludności Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Uniwersytetu Gdańskiego i Wrocławskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Rozmawiano między innymi o problemach w rozwoju małych i średnich miast w Polsce, współczesnych procesach i praktycznych wyzwaniach w odniesieniu do realizacji programów aktywizacji miast, szansach rozwoju i zagrożeniach dla tych miast, możliwościach rozwoju przemysłu, deglomeracji, programach wsparcia małych i średnich miast i polityce spójności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group