Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5046
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Starej Kopalni rozmawiano o działalności organizacji pozarządowych

Sobota, 1 czerwca 2019, 8:10
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: W Starej Kopalni rozmawiano o działalności organizacji pozarządowych
Fot. Robert Bajek
W Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się wczoraj konferencja dotycząca działalności organizacji pozarządowych: "Wpływ organizacji pozarządowych na rozwój społeczeństwa obywatelskiego w latach 1989–2019". Organizatorem konferencji była Fundacja "Merkury".

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Waldemar Weihs - Prezes Fundacji „Merkury”. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi takie zagadnienia jak praca profilaktyczna i rozwojowa z dziećmi i młodzieżą, angażowanie młodzieży w działania społeczne, wspieranie ofiar przemocy i praca ze sprawcami przemocy, budowanie systemu wsparcia na rzecz osób z niepełnosprawnościami, kształcenie liderów społecznych - edukacja pozaformalna, rola nauczyciela i wychowawcy jako edukatora świadomych i zaangażowanych obywateli, partnerskie rozwiązywania problemów społecznych, rola ekonomii społecznej i solidarnej w aktywizacji osób z grup zagrożonych marginalizacją, a także rozwój i wspieranie małych organizacji pozarządowych.

- W konferencji uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale także spółdzielni socjalnych, przedsiębiorstw społecznych i samorządów, a także instytucji wojewódzkich, Powiatowego Urzędu Pracy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Były też osoby pracujące z organizacjami pozarządowymi. Chcieliśmy pokazać jaki organizacje pozarządowe miały przez 30 lat wpływ na zmiany naszej rzeczywistości społecznej, na ile się w nią włączyły. Mówiliśmy też o rozwoju lokalnym i regionalnym małych organizacji. Dobrze by było, żeby samorządy podzieliły się z organizacjami pozarządowymi swoimi kompetencjami, patrzyły na te organizacje jak na partnerów, żeby działać we współpracy, w partnerstwie. Tak naprawdę służymy społeczności lokalnej, diagnozujemy ich potrzeby i odpowiadamy na nie - powiedział na zakończenie konferencji Waldemar Weihs - Prezes Fundacji "Merkury".

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group