Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych na ogólnopolskiej Radzie Krajowej Projekt: Polska

Wiadomości: Wałbrzych, Trójmiasto
Środa, 30 września 2009, 9:21
Aktualizacja: 9:29
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. Daniel Wawryniewicz
Właśnie zakończył się kolejny zjazd Projektu: Polska. Wałbrzyskie koło było jednym z liczniej przybyłych i jedyne, które zaprezentowało tak długą i dopracowaną prezentację multimedialną – sprawozdanie z działalności.

W dniach 26–27 września na północy Polski, w Uniwersytecie Gdańskim, na wydziale Prawa i Administracji odbyła się Rada Krajowa stowarzyszenia Projekt: Polska. Na spotkanie zjechały reprezentacje regionalnych kół z całej Polski, m.in z Łodzi, Warszawy, Krakowa, Poznania, Częstochowy, Wrocławia oraz Opola.

Każdy zjazd organizuje inne koło, tym razem padło na gdańskie. Podczas dwóch dni posiedzeń członkowie stowarzyszenia dyskutowali m.in. na temat oświaty, z której szansami, problemami i wyzwaniami borykają się samorządy. W debacie udział wzięli zaproszeni przez stowarzyszenie wiceprezydenci Gdyni oraz Gdańska, Ewa Łowkiel oraz Ewa Kamińska. Koła mogły również wymienić się uwagami i posłuchać wykładu członka Parlamentu Europejskiego z ramienia PO, Janusza Lewandowskiego, który poruszył kwestię szkolnictwa wyższego.

Jednym z tematów były nadchodzące wybory samorządowe, w których chciałoby wystartować około 30 członków, najchętniej pod szyldami lokalnych komitetów wyborczych.
- Nie chcemy startować pod szyldem Projektu: Polska, by nie upolityczniać stowarzyszenia, ponieważ przynależność do ugrupowania traktujemy jako prestiż - mówi członek Rady Krajowej P:P, sekretarz wałbrzyskiego koła, radny miasta Wałbrzycha Paweł Szpur.

Stowarzyszenie chce działać konstruktywnie dla dobra i rozwoju Polski niezależnie od tego, jaka opcja polityczna rządzi. Przypominamy, że P:P realizowało na szczeblu ogólnopolskim do tej pory takie projekty jak: Razem 89, Przestrzeń Miasta czy Pępek Europy.

Sprawozdanie wałbrzyskiego koła z przeprowadzonych projektów oraz towarzyszący mu szczegółowy pokaz multimedialny pełen zdjęć i planów, przyjęty został wyjątkowo dobrze przez członków Rady Krajowej i zgromadzonych na sali słuchaczy. Duża aktywność i rzetelność wykonywanych działań wyrabia nam dobrą markę na szczeblu ogólnokrajowym. Zjazdy organizowane są za każdym razem w innym mieście, niewykluczone więc, że niedługo Wałbrzych będzie mógł podjąć się zadania organizacji takiego zjazdu.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group