Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3690
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"

Piątek, 2 marca 2018, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 marca 2018, 15:33
Autor: red.
Wałbrzych: Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"
Fot. red.
W Wałbrzychu, podobnie jak i w wielu innych polskich miastach, odbyły się wczoraj uroczyste obchody przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", to święto państwowe, obchodzone w Polsce od 2011 roku. Dzień 1 marca poświęcony jest przywołaniu zasług, oddaniu hołdu i upamiętnieniu "Żołnierzy Wyklętych", czyli żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. W Wałbrzychu obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kolegiacie pw. Św. Aniołów Stróżów. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Kościelny pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbył się Apel Poległych, salwy honorowe, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy ku pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

W ramach wałbrzyskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu zaplanowano konkurs "Niezłomni-Wyklęci. Cześć Ich Pamięci! Witold Pilecki", w najbliższą niedzielę odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, do którego start nastąpi o godzinie 12.00 przy hali lekkoatletycznej na Nowym Mieście, natomiast w poniedziałek o godzinie 16.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju przygotowano koncert: Witold Pilecki - "Melduję, Ojczyzno moja, że rozkaz wykonałem".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group