Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych rusza w Orszaku i kolęduje

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 2 stycznia 2013, 6:17
Autor: organizatorzy
Fot. użyczone
W październiku 2012 r. odbyło się spotkanie organizacyjne przedsięwzięcia pod nazwą “Orszak Trzech Króli”. Głównym pomysłodawcą i koordynatorem uroczystości związanych z pierwszymi obchodami święta Objawienia Pańskiego zwanego potocznie świętem Trzech Króli na terenie Wałbrzycha, jest ks. prałat Krzysztof Moszumański.Na pierwsze spotkanie do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego przybyli ludzie zaangażowani w przedsięwzięcie.

Dnia 6 stycznia 2013 r. po Mszy św. godz. 11.00 ruszy Orszak Trzech Króli spod kościoła św. pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu do przygotowanej specjalnie na tę okazję Szopki Bożonarodzeniowej w Amfiteatrze przy Teatrze Dramatycznym.

Podczas uroczystości osoby wcielające się w biblijne postaci wezmą udział w inscenizacji królewskiego pokłonu Świętej Rodzinie i składania darów. Pojawią się Trzej Królowie, reprezentujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Przybędzie Król Herod. Będziemy świadkami walki aniołów i diabłów.

Organizatorzy przygotowują konkurs rodzinnych szopek bożonarodzeniowych w dowolnym stylu. Konkurs w szczególny sposób ma obrazować prawdy wiary, wpisując się w Rok Wiary, ogłoszony w październiku 2012 r.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group