Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyscy kombatanci z wizytą w Zgorzelcu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 sierpnia 2013, 6:30
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2013, 7:31
Autor: red
Fot. użyczone
Burmistrz Miasta Zgorzelec wraz z organizacjami, stowarzyszeniami oraz związkami kombatanckimi zaprosił wałbrzyskich kombatantów z Koła Dzielnicowego Piaskowa Góra do udziału w uroczystych obchodach 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz święta Wojska Polskiego.

15 sierpnia o godz. 11:00 w Kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy Wojska Polskiego. Po mszy związki kombatanckie, w tym przedstawiciele Związku Kombatanckiego RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Zarządu Dzielnicowego Piaskowa Góra z Wałbrzycha, inne delegacje, burmistrz Zgorzelca oraz zaproszeni goście złożyli wieńce oraz wiązanki pod tablicami upamiętniającymi pobyt jednostek wojskowych w Zgorzelcu.

Podczas uroczystości patriotycznej złożono żołnierzom Wojska Polskiego serdeczne gratulacje oraz słowa podziękowania za ich oddaną i patriotyczną służbę, życząc im, by zawsze pełnili służbę w miłości do matki Polski. W przemówieniach okolicznościowych podkreślano rolę i znaczenie polskiego żołnierza, który pełniąc służbę w kraju i poza jej granicami, wykazują się wielką odwagą i determinacją, towarzyszy im miłość do Ojczyzny oraz poczucie odpowiedzialności za losy Ojczyzny.

W drodze powrotnej do Wałbrzycha delegacja wałbrzyska złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicz pod Pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu 2 Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu oraz zapaliła kilka zniczy na grobach poległych bohaterskich żołnierzy w forsowaniu Nysy Łużyckiej - 16 kwietnia 1945 roku w czasie II wojny światowej. Po przyjeździe do Wałbrzycha kombatanci złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pod Pomnikiem Niepodległości przy Placu Kościelnym.

Zdjęcia autorstwa Kazimierza Masiuka

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~obi 20-08-2013 9:33
Została ich już niestety garstka.Ten pan najniższy ze zdj.11 posiada najwyższe,zasłużone odznaczenia a życiorysem obdzieliłby pół miasta. Wielki szacunek dla wszystkich.
~KSGW 20-08-2013 9:51
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! Niech żyje wolna Polska!
~urs 20-08-2013 11:07
Dlaczego u nas nikt nie organizuje takich uroczystości
~Bobo 20-08-2013 22:33
@urs. Dlaczgo? Ponieważ nWałbrzych tio zbieranina czerwonych, czerwone miasto. Dlatego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group