Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3418
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Wałbrzyscy policjanci aktywni podczas „Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa” zorganizowanych przez GDDKiA

Środa, 13 marca 2019, 6:36
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Wałbrzyscy policjanci aktywni podczas „Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa” zorganizowanych przez GDDKiA
Fot. KMP Wałbrzych
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zorganizowała w ostatnim czasie „Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa”. Jedno z takich spotkań z dziećmi odbyło się w Sokołowsku. Wzięli w nim udział strażacy, policjanci oraz przedstawiciele GDDKiA. Mundurowi przekazali najmłodszym informacje nt. bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

W Sokołowsku zjawili się miejscowi strażacy z OSP, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Spotkanie skierowane do najmłodszych poprowadzili przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mł. asp. Maciej Jurgiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas pogadanki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokołowsku omówił zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Przekazał także informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji oraz przedstawił zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych.

Strażacy opowiedzieli natomiast między innymi o tym jak zachować się w trakcie pożaru, w jaki sposób bezpiecznie się z niego ewakuować oraz gdzie powinno znaleźć się miejsce zbiórki na wypadek alarmu. Najmłodszym czas umilał „Komisarz Lew”, który na pogadankę przyjechał specjalnie z Komendy Powiatowej Policji ze Świdnicy. Od współorganizatora działań profilaktycznych – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - uczniowie w nagrodę za udział otrzymali worki odblaskowe oraz kolorowanki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group