Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2942
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy strażacy w elitarnym gronie

Środa, 7 lutego 2018, 15:53
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy strażacy w elitarnym gronie
Fot. archiwum
Jak podaje polski serwis pożarniczy: remiza.com.pl: "Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza ‘WAŁBRZYCH’ decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej została włączona do grupy USAR Poland".

"Kilka tygodni temu Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski na wniosek Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP włączył do USAR Poland 21 strażaków ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ‘Wałbrzych’ działającej na bazie Komendy Miejskiej PSP.

USAR Poland to grupa poszukiwawczo – ratownicza przeznaczona do działań międzynarodowych. Posiada certyfikat INSARAG czyli Międzynarodowej Grupy Doradczej ds. Poszukiwania i Ratownictwa ONZ.

Składa się ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej, psów i sprzętu z Komend Miejskich PSP w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Nowym Sączu, Jastrzębiu-Zdroju, Wałbrzychu i Komendy Głównej PSP.

USAR nie ma stałego dowódcy, jest on każdorazowo powoływany rozkazem Komendanta Głównego PSP i decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Grupa niosła pomoc po trzęsieniu ziemi m.in. w Iranie, Nepalu i Haiti, Turcji, Indiach i Pakistanie.

W tej chwili na świecie działa 37 ciężkich i 11 średnich grup poszukiwawczo – ratowniczych z certyfikatem INSARAG" - czytamy na stronie www.remiza.com.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group