Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy uczniowie w Czechach

Środa, 24 września 2014, 6:25
Aktualizacja: 8:03
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy uczniowie w Czechach
Fot. UM Wałbrzych
W miniony weekend uczniowie z wałbrzyskiego Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich wzięli udział w sportowej wymianie szkolnej w Republice Czeskiej.

Partnerską szkołą, która gościła uczniów z Polski, była Základní Škola a Mateřská Škola Josefa Gočára w Hradec Králové.

Motywem przewodnim polsko-czeskiego spotkania była rywalizacja w różnych dyscyplinach sportowych. Pierwszego dnia polscy i czescy uczniowie poznali zasady gry oraz rozegrali turniej w unihokeja - dyscyplinę drużynową niezwykle popularną w Republice Czeskiej. W drugim dniu wymiany przeprowadzono zawody w pięcioboju lekkoatletycznym oraz zajęcia sportowe na krytej pływalni. Ostatniego dnia pobytu młodzież rozegrała turniej na kręgielni.

Wyjazd uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 do Hradca Králove był możliwy dzięki realizacji przez Urząd Miasta w Hradec Králové mikroprojektu pn. „Sportování bez hranic”.

Kolejna wymiana sportowa szkół odbędzie się już w październiku w Wałbrzychu. Wezmą w niej udział uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz Základní Škola a Mateřská Škola Nový Hradec Králové.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group