Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3234
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyska Toyota wspiera ekologów

Poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:09
Aktualizacja: Wtorek, 22 lutego 2011, 14:54
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzyska Toyota wspiera ekologów
Toyota to nie tylko zakład pracy, ale też wspieranie inicjatyw oddolnych
Fot. red
Po raz kolejny fabryka Toyoty w Wałbrzychu wesprze ekologiczne projekty przygotowane przez organizacje non – profit.

O dofinansowanie z Funduszu Toyoty mogą starać się organizacje typu non-profit takie jak fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły i uczelnie publiczne i inne podmioty realizujące inicjatywy dla dobra społeczności lokalnej, nie nastawione na osiąganie zysku.
- Poprzez wsparcie oryginalnych i ciekawych projektów chcemy przyczynić się do zmiany naszego najbliższego otoczenia i zarazem podkreślić, że każdy może mieć w tej zmianie swój udział. Stąd motto Funduszu: „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” – zaznacza Akira Umehara, Wiceprezes TMMP.

W tym roku Fundusz kwotą 40 000 PLN wesprze projekty z obszaru ekologii i edukacji ekologicznej realizowane w powiecie wałbrzyskim. Może to być np. rewitalizacja zielonego skweru, służącego mieszkańcom okolicy, wprowadzenie programu segregacji odpadów czy oszczędności energii na danym obszarze, zainicjowanie akcji ochrony rzadkich gatunków, organizacja pikniku ekologicznego itp.

Dlaczego zakład Toyoty zdecydował się uruchomienie takiego funduszu?
- Z jednej strony Fundusz nadal pozwala szkołom zgłaszać ich projekty, które wcześniej były realizowane w ramach programu Szkoły dla Ekorozwoju. Z drugiej umożliwia wszystkim starającym się o dofinansowanie z Toyoty start w nowej formule otwartego konkursu grantowego, gwarantującego wszystkim równe warunki rozpatrywania i oceny projektów oraz pozwalające nam wybrać najlepsze inicjatywy - stwierdza Grzegorz Górski, kierownik Coporate Affairs.

Toyoty w Wałbrzychu zaprasza organizacje non-profit do składania wniosków o wsparcie swoich projektów przez Fundusz. Wnioski będą przyjmowane do 21 marca, natomiast projekty mogą być realizowane w okresie od 1 kwietnia do 31 października b.r.

Więcej informacji o działalności Funduszu, w tym regulamin wraz ze szczegółowymi kryteriami wyboru projektów oraz formularzami, znajdują się na dedykowanej podstronie funduszu oraz u o Koordynatora Funduszu: Magdalena Ogrodnik, Sekcja Corporate Affairs, tel. 074 8888 199, fundusz@toyotapl.com.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group