Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny – spotkanie w WWSZiP

Czwartek, 5 czerwca 2014, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Ina
Wałbrzych: Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny – spotkanie w WWSZiP
Fot. Ina
Wciąż trwają spotkania prezydenta miasta Romana Szełemeja z mieszkańcami w związku z kolejną edycją Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. 4 czerwca w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości odbyło się kolejne. Tym razem skierowane było ono głównie do mieszkańców Sobięcina.

Podczas spotkania omówiono projekty, które udało się zrealizować, a także przybliżono trwające oraz planowane inwestycje.

- Realizujemy szereg różnych programów. W ciągu najbliższych miesięcy oddamy do użytku 220 mieszkań komunalnych, wybudowanych na Białym Kamieniu, Nowym Mieście i na Podzamczu – mówił prezydent miasta Roman Szełemej.

Podkreślono również, jak istotne są placówki oświatowe. Zaznaczono, że dzieci i młodzież nie powinny być obciążone spuścizną przekwalifikowania.
- Małe dzieci nie powinny mieć nic wspólnego z zamkniętą kopalnią czy bezrobociem. Wybudowaliśmy żłobki. Remontujemy i przebudowujemy wszystkie szkoły. Od 1 czerwca rozpoczęliśmy wydawanie kart „Rodzina 3+”. To ulgi, w skali roku, na kilka tysięcy złotych.

Poruszono także kwestię remontów dróg, które mieszkańcy na bieżąco mogą obserwować.
- Nie będziemy robić remontów dróg, które polegają na wymianie asfaltów i krawężników, ponieważ to jest wyrzucany pieniądz. Robimy całą infrastrukturę – zaznaczał prezydent. – Najpierw drogi główne, ważne dla całego miasta, a później ważne dla dzielnicy.

Mieszkańcy Sobięcina, którzy przybyli do WWSZiP mogli dowiedzieć się więcej o Wałbrzyskim Budżecie Partycypacyjnym, w ramach którego do podziału jest 5 milionów złotych - 3 miliony na projekty lokalne i 2 miliony na projekty ogólnomiejskie. Podział środków na poszczególne dzielnice uzależniony jest od liczby mieszkańców. Mieszkańcy zgłaszać mogą propozycje projektów do 30 czerwca. Przez wakacje, pod względem formalno-prawnym, będzie je oceniać Zespół Weryfikacyjny. Głosowanie natomiast odbędzie się w dniach 1-10 września.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group