Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3341
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski ZUS zaprasza na Dni Ubezpieczonego

Sobota, 4 października 2014, 14:24
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:14
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyski ZUS zaprasza na Dni Ubezpieczonego
Fot. red
Specjalnie adresowane porady ekspertów, pomocne publikacje, szkolenia dla przedsiębiorców – to wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w całej Polsce od 6 do 10 października. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? – to najlepsza okazja dla Ciebie, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy na Dni Ubezpieczonego do wałbrzyskiego Oddziału ZUS.

Ubezpieczeni to najliczniejsza grupa Klientów ZUS, która liczy aż 15 milionów osób. Jednocześnie jest to grupa, która najrzadziej kontaktuje się z samym ZUS-em i z przepisami o ubezpieczeniach społecznych. Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach w tym zakresie często skutkuje zaniedbaniem, które, szczególnie odkryte po latach, może okazać się nie do naprawienia. Wielu ubezpieczonych nie zna zasad gromadzenia składek emerytalnych i na czym polega ich waloryzacja. Uprawnienia do przyszłych świadczeń zależą również od naszej wiedzy
o warunkach do ich przyznania. Dlatego jest ona tak ważna już teraz.

Podczas Dni Ubezpieczonego zainteresowani wszystkie ważne informacje znajdą w specjalnie na tę okazję przygotowanych ulotkach. W tygodniu od 6 do 10 października przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu ubezpieczeń społecznych, a na Sali obsługi klientów staną dodatkowe stanowiska informacyjne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na bezpłatne szkolenie na temat świadczeń wypłacanych z ubezpieczenia społecznego z tytułu choroby i macierzyństwa. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres katarzyna.serdeczna@zus.pl.

W czwartek 9 października w godz. 10:00 – 14:30 pracownicy ZUS będą do dyspozycji pacjentek Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Wałbrzychu.
- Będziemy odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące uprawnień ubezpieczonych rodziców. Będziemy też zachęcać do założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych, czyli portalu internetowym, za pośrednictwem którego można kontaktować się z ZUS i sprawdzać stan swoich składek – tłumaczy Jarosław Zając, Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji wałbrzyskiego ZUS.

Szczegółowy harmonogram Dni Ubezpieczonego w wałbrzyskim ZUS można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce kalendarium.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group