Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie uroczystości z udziałem Minister Edukacji Narodowej

Czwartek, 18 września 2014, 17:25
Aktualizacja: Piątek, 19 września 2014, 14:40
Autor: red.
Wałbrzych: Wałbrzyskie uroczystości z udziałem Minister Edukacji Narodowej
Fot. Robert Bajek
Przebywająca wczoraj w Wałbrzychu Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik–Rostkowska oprócz otwarcia Centrum Edukacyjno–Kulturalnego na Podzamczu wzięła też udział w dwóch innych ważnych wydarzeniach: nadaniu imienia "Orła Białego" Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i otwarciu basenu przy Zespole Szkół nr 4.

Uroczystość w PSP nr 2 rozpoczęła jej dyrektor Izabella Mazurek od powitania przez przybyłych gości, wśród których poza Minister Edukacji Narodowej, znaleźli się wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta z prezydentem na czele, przedstawiciele wałbrzyskich instytucji kulturalno-oświatowych, nauczyciele i młodzież. Następnie Przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha - Maria Romańska - odczytała uchwałę nr LVIII/591/2014 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 20 lutego 2014 roku w sprawie nadania imienia "Orła Białego" Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Wałbrzychu.

- Uroczystość wyjątkowo wzruszająca, podniosła, pełna emocji. Są tu na sali moi współpracownicy, radni, którzy 3 lata temu wspólnie ze mną podjęli decyzję, żeby szkoła numer 2 miała nową siedzibę. Nie była to łatwa decyzja. Towarzyszyły tej decyzji emocje, ale my się zobowiązaliśmy, że szkoła będzie w lepszym miejscu, w lepszych warunkach, lepiej przystosowana do nauki. Dzisiaj jesteśmy w miejscu, które wygląda zupełnie inaczej niż 3 lata temu. Szkoła wygląda, jakby nabrała nowego ducha. To jest dla mnie niezwykle ważne, bo decyzja nie była łatwa, ale była słuszna, o czym teraz wszyscy się przekonujemy. Dla mnie ta szkoła w tym miejscu jest jeszcze ważniejsza, bo jest na Białym Kamieniu, w jednej z tych dzielnic, w których wszystko jest od samego początku trudniejsze. Wałbrzych ma swoje łatwiejsze miejsca i takie, w których nasz wspólny wysiłek musi być większy, żeby wszystko było dobrze. Biały Kamień odżywa, Biały Kamień się rewitalizuje - powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie i zademonstrowanie Sztandaru Szkoły, ślubowanie oraz krótkie omówienie nowego symbolu szkoły. Uroczystość nadania imienia "Orła Białego" Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 zakończył wykonany przez uczniów program artystyczny nawiązujący do jej nowego symbolu.

Kolejną uroczystością z udziałem Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej było otwarcie basenu przy Zespole Szkół nr 4, w którego skład wchodzi Publiczne Gimnazjum Sportowe Nr 11 im. Janusza Kusocińskiego, Liceum Sportowe im. Janusza Kusocińskiego i IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego.

- Dzisiaj oddaliśmy do użytku basen, który po nieco ponad rok trwającej budowie spełnia najwyższe standardy. Koszt to około 5 milionów złotych, z pomocą z Ministerstwa Sportu. Drugi etap to modernizacja budynku dydaktycznego oraz budowa internatu na około 20 miejsc, z wyraźnym sprofilowaniem dla młodzieży utalentowanej sportowo, która chciałaby tu realizować program Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego, który funkcjonuje tu od dwóch lat, a jego dopełnieniem - zgodnie z umową z Ministerstwem Sportu - powinien być internat dla młodzieży spoza Wałbrzycha - powiedział Roman Szełemej.

Po otwarciu basenu, na który szkoła czekała 5 lat, każda klasa ZS 4 jedną godzinę wychowania fizycznego będzie spędzała na pływalni. Również wałbrzyskie podstawówki w ramach projektu nauki pływania dla uczniów klas II i III będą korzystały z tego obiektu. Po godzinie 15.00 basen będzie też dostępny dla wszystkich chętnych - również w weekendy. Warto zaznaczyć, że jest to obiekt bardzo nowoczesny, o wysokim standardzie.

- Wrażeń bardzo dużo. Po pierwsze zobaczyłam kompleks, którego nie widziałam nigdy wcześniej w żadnym miejscu Polski. Później uczestniczyłam w bardzo wzruszającej uroczystości nadania Szkole numer 2 imienia "Orła Białego". Teraz zobaczyłam super fajny, nowoczesny basen, który mam nadzieję będzie służył nie tylko tej szkole, ale również wszystkim, którzy będą mieli ochotę tu przyjść popływać - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska podsumowując wczorajszy dzień spędzony w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group