Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanie uzupełnili skład Rady Miasta

Poniedziałek, 12 września 2011, 2:14
Aktualizacja: 14:52
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzyszanie uzupełnili skład Rady Miasta
Fot. Sven
Przez całą niedzielę mieszkańcy okręgu nr 5 w Wałbrzychu wybierali swoich przedstawicieli do Rady Miasta. Podobnie jak w czasie niedawnych wyborów prezydenckich, nie zanotowano przypadków łamania prawa wyborczego.

W osiemnastu obwodach powszechnych oraz w areszcie śledczym i szpitalu przy ul. Stefana Batorego o pięć mandatów ubiegało się pięćdziesiąt osiem osób z siedmiu komitetów wyborczych: KW SLD, KW PiS, KW PO, KWW Patryk Wild, KWW WWS, KWW Andrzeja Zibrowa Dobry Samorząd oraz KWW Klubu Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Wałbrzycha.

W myśl przepisów komitety nie mogły wystawić innych kandydatów niż ci, którzy startowali w pierwszym głosowaniu w listopadzie ubiegłego roku. Z udziału w powtórzonych wyborach zrezygnowały cztery osoby.

Nie powtórzyła się frekwencja z wyborów sprzed miesiąca. Tym razem była wręcz wyjątkowo niska i wyniosła zaledwie 12,9 %!

Mandaty radnych zdobyli:
Sylwester Bernatowicz – WWS
Piotr Kwiatkowski - PO
Jerzy Krzyżowski – popierany przez SLD
Beata Mucha - PiS
Robert Rozmuski – popierany przez SLD

Tym samym SLD zyskał jednego przedstawiciela w Radzie Miasta, a PO straciła. Nową postacią w gronie radnych jest Robert Rozmuski. Pozostała czwórka była już wybrana w listopadzie.

Informacje pochodzą z Miejskiej Komisji Wyborczej. Państwowa Komisja Wyborcza opublikuje oficjalne wyniki najprawdopodobniej w poniedziałek.

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group