Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4666
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wandalizm w cieniu narkotyków

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 8:40
Aktualizacja: 12:42
Autor: red
Wałbrzych: Wandalizm w cieniu narkotyków
Fot. KMP Wałbrzych
W wyniku działań operacyjnych policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali w minioną środę 47–latka, który jest odpowiedzialny za popisanie sprayem m.in. sporej ilości budynków na Starym Zdroju, ale także ekranów akustycznych Europejki, czy też terenów należących do PKP.

Od pewnego czasu wałbrzyscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o wulgarnych napisach naniesionych sprayem na budynkach w dzielnicy Stary Zdrój. Nieustalony jeszcze wtedy sprawca zdewastował także ekrany akustyczne obwodnicy zachodniej, a także teren należący do PKP. Straty spowodowane działaniem wandala łącznie oszacowane zostały na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że za aktami wandalizmu stoi 47-letni mieszkaniec naszego miasta i zatrzymali go w minioną środę. Wraz z mężczyzną wpadła także jego 47-letnia partnerka. U dwojga mieszkańców Starego Zdroju mundurowi znaleźli spore ilości narkotyków. Było bo ponad pół kilograma, a dokładnie blisko 6 tysięcy porcji handlowych amfetaminy, a także mniejsze ilości marihuany oraz 44 tabletki MDMA. W toku wykonanych czynności policjanci zabezpieczyli także 149 paczek nielegalnych papierosów, spraye służące do popełnienia przestępstwa oraz, na poczet przyszłej kary, samochód dostawczy i gotówkę w kwocie 2,2 tys. złotych.

Tuż przed samym weekendem oboje podejrzani usłyszeli zarzuty. 47-latkowie odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a mężczyzna dodatkowo za zniszczenie wielu obiektów na terenie miasta. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym sędzia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych trzech miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

28
76%
Cieszy
4
11%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group