Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warsztaty średniowieczne i turniej rycerski w Książu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 czerwca 2013, 6:25
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W ostatnich dniach czerwca na hipodromie Stada Ogierów koło Zamku Książ odbędzie się turniej rycerski i warsztaty średniowieczne. Swój udział w imprezie zapowiedziało 180 rycerzy z Polski i Czech, którzy będą prezentować kulturę i zwyczaje średniowieczne. Na gości czeka wiele atrakcji.

Impreza rozpocznie się w piątek 28 czerwca, kiedy to bractwa rycerskie będą budować osadę. Natomiast od soboty ruszą turnieje. Pierwszym z nich będzie turniej łuczniczy. W tym dniu odbędą się też warsztaty tańca, pokazy walk, warsztaty piśmiennictwa, turnieje bojowe, warsztaty zielarstwa, pokazy konne i koncert muzyki dawnej. Zakończeniem dnia będzie widowiskowa bitwa z paleniem wioski.

W niedzielę 30 czerwca czeka nas dalszy ciąg atrakcji. Odbędzie się turniej łuczniczy na otwartej strzelnicy, turnieje bojowe, warsztaty i pokazy tańca, gry i zabawy plebejskie, pokazy konne i pokazy walk. Odbędzie się też bitwa inscenizująca zdobywanie bramy. Zakończeniem imprezy będzie koncert muzyki dawnej.

Organizatorem warsztatów i turnieju jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Impreza odbędzie się dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”. Jest jednym z elementów projektu „Wałbrzych i Hradec Kralove- dobrzy sąsiedzi”, realizowanego wspólnie z ośrodkiem kultury Adalbertinum w Hradec Kralove.

-Wałbrzych i Hradec Kralove to miasta partnerskie od wielu lat i muszę powiedzieć, że nasza współpraca w zakresie kultury układa się bardzo dobrze – powiedział Jarosław Buzarewicz – dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

To już drugi turniej rycerski zorganizowany przez WOK. Pierwszy odbył się w zeszłym roku, ale tegoroczny turniej wzbogacony został o warsztaty średniowieczne, które z pewnością wzbudzą duże zainteresowanie przybyłych gości. Będą to warsztaty tańca średniowiecznego, piśmiennictwa, zielarstwa, wyplatania, tkania, wytwarzania papieru czerpanego, a także warsztaty miotania toporem i włócznią.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group