Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5456
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ważna inwestycja dla PSP

Sobota, 16 października 2021, 11:21
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ważna inwestycja dla PSP
Fot. JAZ
Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu pochwaliła się nowym garażem dla swoich wozów bojowych w jednostce JRG1 przy ulicy Przemysłowej.
- Wydawać by się mogło, że mamy dziś uroczystość z błahego powodu, ale dla nas jest to bardzo ważne wydarzenie. Teraz po niemal 10 latach starań wszystkie nasze nowoczesne wozy, nawet największa Scania, będą mogły być garażowane w jednostce. Do tej pory na zimę duże wozy jechały na ulicę Ogrodową. Niestety, ze względów operacyjnych powinny garażować tutaj – mówi komendant PSP w Wałbrzychu Krzysztof Szyszka.

Inwestycja kosztowała ponad 1,6 mln złotych i obejmowała powiększenie o 2 metry powierzchni garażowych w jednostce JRG1. Obecnie zmodernizowany budynek spełnia wszystkie najnowocześniejsze standardy pracy i jest w stanie pomieścić całość sprzętu bojowego do prac operacyjnych w danym rejonie.

Wstęgę do obiektu przecięli: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdan Brud, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski oraz Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu st. bryg. Krzysztof Szyszka.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
1
10%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group