Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wesela i nowe realia

Niedziela, 7 czerwca 2020, 10:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 8:29
Autor: JAZ
Wałbrzych/Kraj: Wesela i nowe realia
Fot. pixabay.com
Od soboty 6 czerwca zaczęły obowiązywać nowe zasady w organizacji uroczystości weselnych. Według rozporządzenia, będzie w nich mogło uczestniczyć do 150 osób. To wspaniała wiadomość dla 120 tysięcy oczekujących na ślub par.

Jest to wspaniała wiadomość dla całej branży, która bardzo ucierpiała na epidemii koronawirusa, szczególnie, że pierwotnie mówiło się o ograniczeniu do 50 osób. Oczywiście rodzi to wiele pytań. Nie pozwala się wejść na trybuny kibicom, a pozwala się zamykać w sali gości weselnych i to w tak dużej liczbie.

Na ten moment nie ma jednoznacznego programu przeprowadzenia takiego wesela. Nikt nie wie czy należy mierzyć gościom temperaturę, czy utrzymywać dystans. Istotne będzie również wymaganie elastyczności od przedstawicieli muzycznych, animatorów dla dzieci, managerów. Wszyscy będą musieli przywyknąć do nowej rzeczywistości.

Zapewne organizatorzy będą przygotowywać każdą weselną zabawę w sposób szczególny, jeszcze bardziej zindywidualizowany. W końcu zasady będą dotyczyć nie tylko gości, ale i weselnej obsługi. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Goście to zgromadzenie, które nie meszka ze sobą. Chłopak może przyjść z dziewczyną. Dziewczyna z chłopakiem. Mowa tu oczywiście o parach, które nie są rodziną i nie mieszkają ze sobą. Jak w takiej sytuacji planować zabawę? Czy tańce będą dozwolone, czy goście będą musieli nosić maseczki?

Dodatkowo należy przygotować procedurę dezynfekcji miejsca i przedmiotów, z których się podczas wesela korzysta. Jedną z odpowiedzi na te problemy jest pomysł zbierania oświadczeń od gości, że nie są nosicielami koronawirusa. Organizatorzy zakładają też, że wśród gości nie znajdą się osoby z grupy ryzyka.

W dalszej kolejności zmiany dotyczyć będą rozstawienia stołów, serwowania posiłków, korzystania z napojów. Istnieje pomysł, by posiłki podawane były przez kelnerów z osobnych stołów. To pokazuje potrzebę zwiększenia obsługi weselnej. Zapewne zostanie też zmniejszona liczba gości siedzących przy biesiadnym stole. Pokazuje to, że potrzebny jest nam zdrowy rozsądek i cierpliwość. Pewnie będzie trzeba zrezygnować z obściskiwań i obcałowywań. To pewnie będzie najtrudniejsze dla starszego pokolenia, szczególnie cioć i babć. Nad całością ma czuwać sanepid, który ma pilnować, by najważniejsze standardy bezpieczeństwa zostały zachowane.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group