Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3225
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wicemarszałek Macko o pieniądzach

Wtorek, 6 grudnia 2022, 13:41
Aktualizacja: 13:48
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wicemarszałek Macko o pieniądzach
Fot. Grzegorz Macko/facebook
Na porannym briefingu prasowym w Wałbrzychu Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko przybliżył szczegóły związane z Funduszami Europejskimi dla Dolnego Śląska, a zwłaszcza dla subregionu wałbrzyskiego.

Docelowo fundusze maja być przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne, jak np. rewitalizacja kolejnych linii kolejowych i remont dróg. Duża część środków będzie skierowana na ochronę środowiska i klimatu na przykład za pomocą termomodernizacji budynków i wymiany pieców.

- Jestem przekonany, że dzięki tym środkom takie miejscowości jak np. Wałbrzych, Świebodzice, Dzierżoniów, Kłodzko czy Nowa Ruda zyskają ogromne możliwości do jeszcze szybszej i lepszej poprawy jakości życia mieszkańców - mówi Grzegorz Macko. - Na cały Dolny Śląsk trafi blisko 11 mld zł, z czego przynajmniej 2,3 mld zł będzie przeznaczone wyłącznie na subregion wałbrzyski w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Proces negocjacyjny z Komisją Europejską i wszystkimi zainteresowanymi stronami trwał blisko trzy lata. Dziękuję moim współpracownikom z Departamentu Gospodarki i wszystkim urzędnikom zaangażowanym w rozmowy z KE i rządem. To duży przywilej, że mogłem stać przez ten czas na czele zespołu negocjacyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group