Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Widoki na ptactwo

Piątek, 10 września 2021, 12:20
Aktualizacja: 12:23
Autor: red
REGION, Mieroszów: Widoki na ptactwo
Fot. UM Mieroszów
Gniazdo na Dziobie – z widokiem na ptactwo już dostępne do użytku.

Zakończono realizację projektu Grupy Inicjatywnej pn: PTASI EKSPERCI – GNIAZDO NA DZIOBIE- Z WIDOKIEM NA PTACTWO. Zapraszamy wszystkich miłośników turystyki górskiej i pasjonatów przyrody do odwiedzenia tego punktu widokowego umiejscowionego na Górze DZIÓB. Najłatwiejsze dojście do Gniazda na Dziobie jest od miejscowości Łączna. 300 metrów przed ZOO Łączna jadąc z Różanej skręcamy w lewo z asfaltu w leśną drogę, która łagodnie pnie się w górę. Na kolejnych skrzyżowaniach skręcamy zawsze w lewo. Po ok 1,5 km dochodzimy do punktu widokowego, na którym jest stół i ławki. Tuż obok nich skręcamy w lewo wąską ścieżką na szczyt.

Projekt o charakterze ekologicznym zakładał utworzenie punktu widokowego (Stolarnia Art Design) oraz opracowanie materiału na temat ptaków występujących na terenie Gminy Mieroszów (Krzysztof Żarkowski, Tomasz Tracewski). Dodatkowo oznaczono trasę oraz zamontowano kod QR na gnieździe dzięki czemu każdy kto posiada smartfona może poznać informacje o miejscu i chronionych gatunkach ptaków.

Całość została sfinansowana z Dolnośląskich Małych Grantów realizowanych przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych przy współfinansowaniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Kwota dofinansowania 5 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group