Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: Wiejski Dom Kultury w Dziećmorowicach po remoncie

Czwartek, 27 września 2018, 9:29
Autor: red
REGION, Dziećmorowice: Wiejski Dom Kultury w Dziećmorowicach po remoncie
Fot. UG Walim
Wymienione schody, posadzki, instalacje sanitarne, kotłownia, całkowicie wyremontowana sala, czytelnia i pracownia komputerowa z klimatyzacją, to tylko niektóre elementy zakończonej właśnie inwestycji przebudowy i modernizacji Wiejskiego Domu Kultury w Dziećmorowicach.

“Świetlica wiejska”, bo tak potocznie nazywany jest obiekt, prezentuje teraz zupełnie nową jakość. To nowoczesny budynek, zapewniający doskonałe warunki nie tylko dla najmłodszych mieszkańców, ale i wszystkich chcących aktywnie spędzać czas.

Uroczystego otwarcia dokonali w dniu 25 września przewodnicząca rady gminy Walim Zuzanna Bodurka, wójt Adam Hausman oraz Paweł Czyszczoń – dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wszyscy zgodnie podkreślili, że inwestycje tego typu to realizacje mające na celu nie tylko poprawę zaplecza kulturalnego gminy, ale i cel stworzenia komfortowych warunków do budowania lokalnego patriotyzmu oraz aktywności mieszkańców.

Wójt Adam Hausman zaznaczył, że świetlice wiejskie na terenie gminy Walim to jeden z najważniejszych elementów inwestycyjnych, a pieniądze jakie zostają przekazane na ich renowację i przebudowę to środki wydane w najlepszy sposób- będą służyć lokalnej społeczności, a ta wartość jest bezcenna. Dom Wiejski w Dziećmorowicach to duży sukces w kwestii lokacji dostępnych środków. Łącznie z przeprowadzoną termomodernizacją inwestycja kosztowała ponad półtora miliona złotych. Środki pozyskane od Lokalnej Grupy Działania “Partnerstwo Sowiogórskie” wyniosły 241.742zł, natomiast środki gminne 1.294.081,84zł. To ogromna kwota, która przełożyła się na powstanie bezpiecznych i nowoczesnych warunków dla rozwoju mieszkańców, których tak brakowało w starej i zniszczonej świetlicy, sprzed remontu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group