Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2472
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiele się będzie działo w weekend w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym

Środa, 18 stycznia 2012, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Wałbrzych: Wiele się będzie działo w weekend w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym
Fot. użyczone–B.Sowa
W najbliższych dniach Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu przygotował sporą dawkę atrakcji. Warto zapoznać się z harmonogramem weekendowych imprez.

NOWOROCZNE SPOTKANIE WAŁBRZYSZAN

Przewodnicząca Rady Miejskiej i Prezydent Miasta Wałbrzycha zapraszają na NOWOROCZNE SPOTKANIE WAŁBRZYSZAN, które odbędzie się 20 stycznia 2012 r. o godz. 20.00 w Teatrze Dramatycznym im.
J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, plac Teatralny 1. Spotkanie dedykowane jest m.in. osobom i instytucjom, którym Rada Miejska nadała tytuły: Zasłużony Dla Miasta Wałbrzycha oraz Honorowy Obywatel Wałbrzycha. Uroczystość uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. W programie zaplanowany jest także wspólny noworoczny toast i pamiątkowa fotografia. W Noworocznym Spotkaniu Wałbrzyszan wezmą udział ponadto sponsorzy, mecenasi, donatorzy, ludzie życzliwego serca, przyjaciele Wałbrzycha i jego Mieszkańców. Specjalna pula zaproszeń została przygotowana także dla Państwa Drodzy Wałbrzyszanie. Zaproszenia można odebrać w Teatrze Dramatycznym w Biurze Współpracy z Publicznością, w godzinach od 7.30 – 15.30 /ilość zaproszeń jest ograniczona/.

20.01.2012, piątek – godz. 20.00 – Duża Scena

„ALEKSANDRA. RZECZ O PIŁSUDSKIM” Dramaturgia - Sylwia Chutnik, Reżyseria - Marcin Libera

Opowieść koncentruje się na drugiej małżonce Marszałka Józefa Piłsudskiego, Aleksandrze z domu Szczerbińskiej. Ukazuje ją nie tylko jako żonę najważniejszego polityka Dwudziestolecia Międzywojennego, ale i kobietę o rewolucyjnej przeszłości, która w swoich działaniach nie stroniła od przemocy. Po ślubie nadal zaangażowana była w działania społeczne i polityczne. Znana była jako orędowniczka udziału kobiet w wojsku oraz zdobycia przez nich praw wyborczych. Przez cały czas ważna jest również figura Marszałka Piłsudskiego pojawiającego się początkowo jako Superman, aby powoli zamieniać się w Legendarnego Wąsacza. Z całym „legendarnym” bagażem – atrybutem polskości: kasztanka, szabelka, medale. Zaskakująca scenografia, wyrafinowana oprawa muzyczna.

Niespodzianka! Na spektakl "Aleksandra. Rzecz o Piłsudskim" dla wszystkich Pań o imieniu ALEKSANDRA - bilet za 15 zł.

20.01.2012, piątek - godz. 18:00 – Scena Kameralna
21.01.2012, sobota - godz. 19:00 – Scena Kameralna
22.01.2012, niedziela – godz. 17:00 – Scena Kameralna

„KAMASUTRA. STUDIUM PRZYJEMNOŚCI”
Reżyseria – Weronika Szczawińska, Dramaturgia – Bartosz Frąckowiak, Weronika Szczawińska

„Kamasutra. Studium przyjemności” to spektakl eksplorujący różne formy zmysłowości. Nie ograniczają się one jedynie do sfery erotyki, ale związane są również z sensualnym wymiarem życia: jego stylem i estetyką. Twórcy konfrontują się z kliszami i stereotypami związanymi z seksualnością i cielesnością, by wyjść poza pole ich oddziaływania i wypracować nowe sposoby przedstawiania doświadczenia erotycznego, w którym nie ma miejsca na negatywność, mrok, rozdzierające poczucie niespełnienia i bólu. Starają się odkryć inną ekspresję erotyczną i inne języki mówienia o erotyce, w których nie byłoby miejsca na traumę i poczucie braku. W spektaklu akcent pada na kontemplacyjną afirmację wielowymiarowych doświadczeń zmysłowych, na rozmaitość stylów manifestowania się intymności, na wielość języków wytwarzających seksualność. W kole miłości jest miejsce i dla katolickiej kamasutry, i dla wyrafinowanych performensów estetycznej pary libertynów ze świata Colette, i dla zrecyklingowanych figur Don Juana i Casanovy, nie mówiąc już o cokolwiek dziwnej hybrydzie orientalizmu i europejskości, jaką stanowi postać Kurtyzany.

22.01.2012, niedziela - godz. 19:00 – Duża Scena
R E Z E R W AC J A B I L E T Ó W:

tel. 74 664 96 95 lub http://teatr.walbrzych.pl/repertuar/

TEATR TO TEŻ KINO!
W ramach cyklu „Dzięki Bogu już czwartek” bezpłatny seans filmowy w cyklu o przyszłości DYSTRYKT 9, reż. Neil Blomkamp [ZA] – 19 stycznia, godz. 17.00 bunkier

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group