Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4568
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiele się dzieje w PWSZ

Niedziela, 24 stycznia 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: PAW
W dniach 28–30 stycznia wałbrzyska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa będzie organizatorem konferencji rektorów.

W siedzibie wałbrzyskiej PWSZ odbędzie się XIII Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych. Jest to zrzeszenie osób fizycznych, które reprezentują polskie publiczne wyższe szkoły zawodowe.

Natomiast w Biurze Karier PWSZ odbyło się już dwudniowe szkolenie pod hasłem „Z ekonomią na Ty". PWSZ zorganizowało to szkolenie wspólnie z Fundacją „Merkury”. Studenci mieli okazję bliżej zapoznać się z elementami ekonomii społecznej i wziąć udział w warsztatach. Poznali również podstawy pisania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W PWSZ odbyło się też spotkanie władz państwowych wyższych szkół zawodowych z Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa i Wałbrzycha. Chodziło o uzgodnienie wspólnego stanowiska w sprawie projektu ustawy dotyczącej zmian w prawie o szkolnictwie wyższym.

Natomiast podczas 12 posiedzenia III kadencji Senatu PWSZ dyskutowano nad strategią działania na lata 2010-2015. Profesor zw. dr hab. Elżbieta Lonc, otworzyła laboratorium „BIO-CHEMICZNE”. Wszyscy mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt laboratoryjny przeznaczony do ćwiczeń praktycznych dla studentów Kosmetologii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group