Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2239
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wielki sukces gazetek szkolnych

Piątek, 2 marca 2012, 13:19
Aktualizacja: 16:56
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wielki sukces gazetek szkolnych
Fot. WOK
Redakcje dwóch wałbrzyskich gazetek szkolnych zwyciężyły w turnieju dziennikarskim. Laureaci spotkali się na warsztatach dziennikarskich w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Będą współtwórcami programu telewizyjnego.

Gazetki są przygotowywane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego i Gminnego Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu. Ukazują się od kilkunastu lat. „Cwaniak na 6” jest trzykrotnym mistrzem Forum Pismaków Ogólnopolskiego Konkursu Gazet Szkolnych.

– To pismo od uczniów, dla uczniów – mówi opiekun gazetki Magdalena Suchomska (nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 6 w Wałbrzychu).

Nazwa „Cwaniak na 6” pochodzi od przezwiska patrona szkoły. Pismo publikuje najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, prace uczniów, zarówno literackie, jak i plastyczne, wyniki konkursów, ogłoszenia, informacje dla rodziców i uczniów.

„Super dwójka” jest kontynuacją „Oskara”, który ma na swoim koncie kilka wyróżnień za udział w turniejach dziennikarskich. Zespół tworzy grupa zgranych gimnazjalistów, wyznających zasadę: nasza szkoła jest super.

- Promujemy szkolne talenty, sukcesy i rozmawiamy z ciekawymi osobowościami szkoły – mówi opiekun „Super dwójki” Anna Gruca – Stelmach (nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Wałbrzychu).

Warsztaty były doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie dziennikarstwa, poznania specyfiki tego zawodu, zasad konstruowania tekstu i informacji dźwiękowej. W trakcie zajęć uczniowie wspólnie redagowali artykuły, opracowywali materiały radiowe. Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 marca (godz. 14.30). Autorzy najlepszych szkolnych gazetek w Wałbrzychu będą współtworzyć program telewizyjny.

Autorzy artykułu są zwycięzcami turnieju dziennikarskiego, zorganizowanego w ramach Otwartych Spotkań Artystycznych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Tekst powstał na warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Jarosława Buzarewicza i Bartka Paulusa.

Rekordziści zadłużeń!

Zadłużenie mieszkańców Dolnego Śląska, jak informuje Polska Agencja Prasowa, wzrosło w ciągu ostatniego roku o prawie 40 proc. Długi rekordzisty przekraczają 23 mln zł. Najbardziej zadłużona osoba w tym regionie zaciągała kredyty na zakup papierów wartościowych.

Zadłużenie Dolnoślązaków pod koniec 2011 roku wyniosło 3,1 mld zł. W zeszłym roku kłopoty z regulowaniem swoich zobowiązań miało 3,6 tys. mieszkańców naszego województwa.

- Liczba ta rosła w pierwszym półroczu, zaś w drugim zaczęła spadać – poinformował prezes zarządu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Mariusz Hildebrand.

Mamy kłopot z płaceniem przede wszystkim rachunków za energię, usługi telekomunikacyjne, czynsze za mieszkanie, alimenty oraz raty kredytów. 60 proc. tych zobowiązań to kwoty poniżej 5 tys. zł. Mężczyźni w wieku od 30 do 39 lat stanowią jedną czwartą wszystkich dłużników.
Dolnośląskiemu rekordziście daleko do rekordzisty z województwa mazowieckiego, który jest zadłużony na ponad 96 mln zł.

(autorzy tekstu - redakcje gazetek szkolnych: „Super dwójka” i „Cwaniak na 6”)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group