• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 13:52
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 2595
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wielkie emocje w Głuszycy

Wiadomości: Głuszyca
Wtorek, 3 lipca 2018, 15:57
Aktualizacja: 16:02
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Extreme MTB Challenge, który 30 czerwca po raz pierwszy odbył się w Głuszycy, śmiało można uznać za jeden z najtrudniejszych ultramaratonów MTB w Polsce. Zawodnicy zmierzyli się z trasą liczącą 104 km trasy i 4000 m przewyższeń.

Zwyciężył Łukasz Klimowski z Wrocławia (MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW), który ukończył wyścig z czasem 05:54:24. Drugi był Mikołaj Jurkowlaniec z Wrocławia, czas: 06:09:12, (IM MOTION SPECIALIZED SKODA GALL – ICM), a trzeci głuszyczanin, jeden z pomysłodawców wyścigu - Krzysztof Paluszek, czas: 06:09:52 (SKLEP ROWEROWY BIKE FINGER WAŁBRZYCH). W kategorii rowerów elektrycznych najszybszy był wałbrzyszanin Piotr Starczukowski (WAŁBRZYCH MTB TEAM WROCŁAW), czas: 05:51:29.

Dekoracji najlepszych zawodników dokonali burmistrz Głuszyc Roman Głód oraz Grzegorz Walczak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy.

Pełna klasyfikacja zawodników dostępna jest na stronie: https://live.ultimasport.pl/674/index.php?site=results

- Sztywne podjazdy oraz techniczne zjazdy nie pozwalały nawet na chwile odpoczynku. Jednak bardzo dobrze zorganizowane bufety pozwalały na dostarczenie organizmowi tego, czego było potrzeba - mówili zawodnicy po ukończeniu bardzo wymagającej trasy z wieloma stromymi podjazdami m.in. pod Rogowiec, czeski Szpiczak, Jedlińską Kopę, Jaworek, Kościelec i Turzynę. Nie zabrakło także singli na Rybnickim Grzbiecie i widoków na urokliwe górskie panoramy.

Kolarze docenili bardzo dobrą organizację wydarzenia, świetnie zaopatrzone bufety na trasie i pyszny domowy obiad na zakończenie wyścigu.
- Brawo i gratulacje dla organizatorów za przygotowanie tak ciekawej i urozmaiconej technicznie i widokowo 100-km pętli naokoło Głuszycy! Polecam wystartować w przyszłym sezonie w Extreme MTB Challenge w Głuszycy - dodał na zakończenie jeden z uczestników wyścigu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group