Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wigilia w Komendzie Miejskiej Policji

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 grudnia 2011, 7:36
Aktualizacja: 14:02
Autor: Sven
Fot. Sven
Jasełka, tradycyjnie zastawiony stół i liczni oficjele – w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się spotkanie wigilijne.

W spotkaniu wzięli udział: zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Andrzej Łuczyszyn, biskup świdnicki Ignacy Dec, kapelan policji dolnośląskiej Jacek Biernacki, starosta wałbrzyski Robert Ławski, prezydent Roman Szełemej, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu wałbrzyskiego oraz policjanci i pracownicy cywilni KMP w Wałbrzychu.

Uczniowie Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach zaprezentowali jasełka i zaśpiewali kilka kolęd, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.
Komendant Ryszard Błażnik, składając wszystkim zgromadzonym życzenia zaznaczył, że kończący się rok obfitował w nadzwyczajne wydarzenia, a zmiany organizacyjne przyczyniły się do poprawy skuteczności wałbrzyskiej policji. Jest to o tyle ważne, że w 2012 roku czeka naszych stróżów prawa praca przy zabezpieczeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Starosta Robert Ławski życzył policjantom, żeby mogli w spokoju wypełniać swoje obowiązki nie martwiąc o finanse, a prezydent Roman Szełemej chwalił:
- Jako stróże prawa wypełniacie swoje obowiązki bardzo dobrze, mogę nawet powiedzieć, że coraz lepiej. Chciałbym przekazać wyrazy mojego szacunku, uznania i wdzięczności za to, co już zrobiliście dla naszego regionu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziecie nadal budować poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Wałbrzycha i regionu. Życzę bezpiecznej pracy, poczucia, że jesteście doceniani i szanowani. Wszystkiego dobrego – życzył policjantom prezydent.

Po odczytaniu fragmentu ewangelii opisującego czas narodzin Jezusa przez kapelana Jacka Biernackiego oraz pobłogosławieniu opłatka przez biskupa Ignacego Deca przyszedł czas na wzajemne życzenia tradycyjny poczęstunek.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group