• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 18:11
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2964
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wigilia w RWS Biały Kamień

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 16 grudnia 2018, 8:00
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W miniony piątek w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne.

O szczegółach spotkania opowiadał Ryszard Nowak, który wspólnie w RWS Biały Kamień, Konradów od wielu lat organizuje spotkania dla lokalnej społeczności.

- Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów od 22 lat spotyka się z mieszkańcami nie tylko z takich okazji jak Wielkanoc czy Wigilia, ale każdego dnia służymy pomocą, doradzamy, interesujemy się tym co dzieje się w naszej dzielnicy. Dzisiaj mamy spotkanie przedwigilijne, które jest okazją do spotkania z dobrymi ludźmi, mieszkańcami naszego miasta, sponsorami. Wśród wspaniałych gości najważniejsze są dzieci, bo mamy tu świetlicę środowiskową. Stoły są przepięknie zastawione dzięki Elżbiecie Makuch z Czarnego Boru, która od 15 lat nas wspiera. Dzisiaj od rana pani Małgorzata Lepianka, pani Elżbieta Jaskóła, pani Sylwia Wilczyńska, Marcin Nowak i nasz wolontariusz Janusz Ciesielski krzątają się po siedzibie, przygotowując barszczyk, rybę po grecku, pierogi, galaretkę, ciasta. Przyjdą księża z naszej parafii Świętego Jerzego i Matki Bożej Różańcowej. Mieszkańcom, którzy przyjdą chciałbym zdać takie sprawozdanie co udało się zrobić. A w tym roku udało się zrobić 10 imprez kulturalno-sportowych i dwie kościelne. Dużym wsparciem jest KKS Bartnica i pan Jakub Madej, a także nasza posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która zawsze jest gotowa do niesienia pomocy. I to jest wspaniałe. Dobrze się nam też współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. W tym miejscu w imieniu naszej Rady Wspólnoty Samorządowej chcę mieszkańcom Wałbrzycha i nie tylko złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkiego dobrego i niech się każdemu szczęści w Nowym Roku.

Podczas spotkania oprócz życzeń, podziękowań, błogosławieństwa, kolęd, dzielenia się opłatkiem, wyróżnienia i nagrodzenia osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności, znalazł się też czas na wysłuchanie mieszkańców: ich problemów, pomysłów, spraw, które ich nurtują, a przybyłe na spotkanie dzieci otrzymały drobne upominki.

- Gdyby nie Rysiu Nowak, to by mnie tu nie było. To on mi pokazał jak to się robi, jak się pomaga. Robi się to z przyjemnością, za darmo. Pomaga się ludziom z Białego Kamienia i Konradowa i nie tylko, bo przyjeżdżają tu ludzie z całego Wałbrzycha. Jestem tu już 5 lat i widzę, że wszystko co Rysiu robi, robi dla ludzi, dla dzieci, a całym wynagrodzeniem jest ich uśmiech. Piękne paczki, święta świetnie przygotowane, nic dodać, nic ująć. Cieszę się, że jestem w tej wspólnocie - podsumował spotkanie Janusz Ciesielski - wolontariusz z RWS Biały Kamień, Konradów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
36%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Grażyna 17-12-2018 10:40
A ileż to mieszkańców Konradowa zaproszono? Nie widzę nikogo na zdjęciach... Po raz kolejny wytarto sobie d... nazwą tej dzielnicy
~Zbigniew 17-12-2018 10:42
Biały Kamień to trzy parafie a zapraszani są ciągle ci sami księża...
~antykleryk 17-12-2018 19:30
do: ~Zbigniew (10:42)
Bi inni pewnie się nie angażują!
~gosc 1234 17-12-2018 19:25
Najważniejsze ze było widać na zdjęciach Rycha jego synusia Marcinka panią pracującą w UM Księża ci sami co zawsze nie wiele ludzi się zmieniło od ostatnich spotkań. Gratulację dla Rycha że sam wszystko przygotował bo zawsze to powtarza po takich spotkaniach ile to on nie zrobił szkoda miejsca na komentarz
~Wioleta 10-01-2019 10:20
Rychu zawsze mówi ze on najwiecej sie napracowal i taka pani z podbitym okiem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group