Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wigilia w RWS Biały Kamień

Niedziela, 16 grudnia 2018, 8:00
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wigilia w RWS Biały Kamień
Fot. Robert Bajek
W miniony piątek w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne.

O szczegółach spotkania opowiadał Ryszard Nowak, który wspólnie w RWS Biały Kamień, Konradów od wielu lat organizuje spotkania dla lokalnej społeczności.

- Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów od 22 lat spotyka się z mieszkańcami nie tylko z takich okazji jak Wielkanoc czy Wigilia, ale każdego dnia służymy pomocą, doradzamy, interesujemy się tym co dzieje się w naszej dzielnicy. Dzisiaj mamy spotkanie przedwigilijne, które jest okazją do spotkania z dobrymi ludźmi, mieszkańcami naszego miasta, sponsorami. Wśród wspaniałych gości najważniejsze są dzieci, bo mamy tu świetlicę środowiskową. Stoły są przepięknie zastawione dzięki Elżbiecie Makuch z Czarnego Boru, która od 15 lat nas wspiera. Dzisiaj od rana pani Małgorzata Lepianka, pani Elżbieta Jaskóła, pani Sylwia Wilczyńska, Marcin Nowak i nasz wolontariusz Janusz Ciesielski krzątają się po siedzibie, przygotowując barszczyk, rybę po grecku, pierogi, galaretkę, ciasta. Przyjdą księża z naszej parafii Świętego Jerzego i Matki Bożej Różańcowej. Mieszkańcom, którzy przyjdą chciałbym zdać takie sprawozdanie co udało się zrobić. A w tym roku udało się zrobić 10 imprez kulturalno-sportowych i dwie kościelne. Dużym wsparciem jest KKS Bartnica i pan Jakub Madej, a także nasza posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która zawsze jest gotowa do niesienia pomocy. I to jest wspaniałe. Dobrze się nam też współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. W tym miejscu w imieniu naszej Rady Wspólnoty Samorządowej chcę mieszkańcom Wałbrzycha i nie tylko złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkiego dobrego i niech się każdemu szczęści w Nowym Roku.

Podczas spotkania oprócz życzeń, podziękowań, błogosławieństwa, kolęd, dzielenia się opłatkiem, wyróżnienia i nagrodzenia osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności, znalazł się też czas na wysłuchanie mieszkańców: ich problemów, pomysłów, spraw, które ich nurtują, a przybyłe na spotkanie dzieci otrzymały drobne upominki.

- Gdyby nie Rysiu Nowak, to by mnie tu nie było. To on mi pokazał jak to się robi, jak się pomaga. Robi się to z przyjemnością, za darmo. Pomaga się ludziom z Białego Kamienia i Konradowa i nie tylko, bo przyjeżdżają tu ludzie z całego Wałbrzycha. Jestem tu już 5 lat i widzę, że wszystko co Rysiu robi, robi dla ludzi, dla dzieci, a całym wynagrodzeniem jest ich uśmiech. Piękne paczki, święta świetnie przygotowane, nic dodać, nic ująć. Cieszę się, że jestem w tej wspólnocie - podsumował spotkanie Janusz Ciesielski - wolontariusz z RWS Biały Kamień, Konradów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
36%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group