Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wigilia w Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 23 grudnia 2011, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 grudnia 2011, 12:35
Autor: Sven
Fot. Sven
Protest przeciwko likwidacji szkół nie spowodował odwołania miejskiego spotkania wigilijnego w Rynku, ale jedynie jego opóźnienie.

Jeszcze życzenia, które mieszkańcom miasta składali dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz i prałat Bogusław Wermiński zagłuszane były przez protestujących, ale gdy się okazało, ze prezydent Roman Szełemej nie przyjdzie do Rynku, manifestanci zaczęli się rozchodzić i impreza mogła być kontynuowana.

Justyna Piela, zwyciężczyni tegorocznej edycji "Wałbrzych ma talent!" zaśpiewała kilka kolęd i pastorałek. Następnie najmłodszy wiekiem wałbrzyski teatr "Frędzle" zaprezentował jasełka. Istniejący od kilku miesięcy teatr ma już na koncie jedna premierę. W swoim debiucie z dużym powodzeniem wystawił "Czerwonego Kapturka". Na koniec wystąpił zespół "Janicki" z Czarnego Boru, a harcerze przekazali wałbrzyszanom Światło Betlejemskie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których można było poczęstować się tradycyjnymi świątecznymi potrawami, które następnie można było spożyć przy świątecznie udekorowanym stole.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group