Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3834
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wigilijne spotkanie w Boguszowie–Gorcach

Sobota, 22 grudnia 2018, 6:41
Aktualizacja: 8:20
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wigilijne spotkanie w Boguszowie–Gorcach
Fot. organizatorzy
W hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Boguszowie–Gorcach miała miejsce Pierwsza Wigilia Miejska zorganizowana przez gminę Boguszów–Gorce.

Świąteczne spotkanie mieszkańców Boguszowa-Gorc rozpoczął występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Dzieci zaprezentowały program jasełek oraz koncert piosenek świątecznych zachęcając wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania. Po zakończonym występie głos zabrał Zastępca Burmistrza Boguszowa-Gorc Sebastian Drapała oraz Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski życząc wszystkim wesołych, zdrowych i rodzinnych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku. Następnie obecni na Wigilii harcerze ze 111 Boguszowskich Drużyn Żółto-Niebieskich przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, a Biskup pomocniczy świdnicki Adam Bałabuch zaprosił wszystkich do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Podczas wigilijnej kolacji na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy – pachnący barszcz z uszkami, pierogi, ryba oraz ciasta. Spotkanie wigilijne cieszyło się tak dużym zainteresowaniem mieszkańców, że przygotowana na ok. 450 osób hala była wypełniona po brzegi.

Gmina Boguszów-Gorce składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, jednostkom, instytucjom i przedsiębiorcom bez których realizacja tego wyjątkowego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.

Twoja reakcja na artykuł?

16
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
4
15%
Smuci
1
4%
Złości
5
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group