Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Wizyta w Wańczykówce

Niedziela, 1 sierpnia 2021, 6:30
Aktualizacja: 9:11
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Wizyta w Wańczykówce
Fot. organizatorzy
Sielankowe okoliczności przyrody, pyszne, ekologiczne jogurty, maślanki, sery, a do tego jeszcze wizyta u szczęśliwych krówek, wszystko to czekało na najmłodszych mieszkańców gminy Czarny Bór w Gospodarstwie Ekologicznym Sylwestra Wańczyka „Wańczykówka” w Krzeszowie.

Wizyta w „Wańczykówce” to jedna z 4 wakacyjnych wycieczek w ramach projektu „Sąsiedzkie śniadania na trawie" realizowanego przez Bibliotekę +Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz grupę nieformalną „Ludzie z Pasją”. Dotąd mieszkańcy Gminy mieli okazję wziąć udział w szeregu ciekawych warsztatów ekologicznych i kulinarnych oraz odwiedzili „Słoneczną Dolinę” w Dobkowie, „Lawendową Plantację” w Unisławiu Śląskim, a w ostatni piątek lipca wspomnianą już „Wańczykówkę”. (Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL - Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce.)

W „Wańczykówce” najmłodsi mieszkańcy gminy, mieli jedyną w swoim rodzaju okazję podejrzeć pracę serowarów, poznać tajniki ekologicznej uprawy warzyw, powstawania zdrowych, swojskich produktów nabiałowych, a nawet zajrzeć do szczęśliwych krówek, które dają najlepsze na świecie mleko. Były też zabawy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami i oczywiście śniadanie na trawie z serowo-jogurtową degustacją.

Centrum Kultury w Czarnym Borze serdecznie dziękuje Panu Sylwestrowi Wańczykowi za wspaniałe przyjęcie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group