Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wkrótce nabór wniosków na mieszkania przy ulicy Husarskiej

Środa, 24 października 2018, 15:52
Aktualizacja: Piątek, 26 października 2018, 10:59
Autor: PAW
Wałbrzych: Wkrótce nabór wniosków na mieszkania przy ulicy Husarskiej
Fot. Robert Bajek
Powoli dobiega końca inwestycja związana z budową 5 bloków przy ulicy Husarskiej, które będą zawierać 215 mieszkań.

- Codziennie otrzymujemy sygnały od mieszkańców na temat tych mieszkań. Zainteresowanie jest ogromne – mówi Jolanta Pabisz z UM w Wałbrzychu. – Kryteria przy przyznawaniu lokali będą praktycznie takie same jak poprzednio w przypadku projektu budowy mieszkań realizowanego przez Gminę Wałbrzych.

W pierwszej kolejności szansę na otrzymanie mieszkania na ulicy Husarskiej w ramach rządowego projektu „Mieszkanie Plus” mają: młode rodziny z dziećmi, osoby pracujące w Wałbrzychu, osoby niepełnosprawne i seniorzy, osoby mieszkające w kamienicach wyznaczonych do wyburzenia lub zamieszkujące w nieruchomościach o fatalnym stanie technicznym. W poprzednim naborze dotyczącym mieszkań budowanych w ramach gminnego projektu, komisja weryfikująca wnioski miała 6 chętnych osób na jedno mieszkanie i dlatego została stworzona tzw. lista rezerwowa. W najbliższym czasie rozpocznie się nabór wniosków dotyczących projektu "Mieszkanie Plus", a o szczegóły należy pytać w biurze lokalowym Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że 5 czerwca 2017 roku Roman Szełemej podpisał umowę inwestycyjną z BGK Nieruchomości S.A. Dzięki podpisanej umowie w Wałbrzychu powstanie 5 budynków, zawierających 215 nowoczesnych mieszkań na wynajem z opcją dojścia własności. Budowa nie wiąże się z żadnymi wydatkami dla Gminy Wałbrzych, która jedynie przekazała grunt pod inwestycję, oraz przygotowała projekty i dokumentację. Sama budowa, której koszt szacowany jest na około 30 milionów złotych, zostanie w całości sfinansowana ze środków BGK Nieruchomości S. A.
- Tu będzie 215 mieszkań komunalnych o różnej wielkości, od jednopokojowych do takich, które mają trzy pokoje. Mieszkania będą w pełni wyposażone, gotowe do zamieszkania. Liczymy, że dwa pierwsze budynki zostaną zasiedlone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - mówi Roman Szełemej.

Pięć budynków przy ulicy Husarskiej będzie zawierało 215 lokali mieszkalnych: 28 lokali 35-metrowych, 52 lokale 74-metrowe i 135 lokali 48-metrowych. Do dyspozycji lokatorów będzie około 160 miejsc parkingowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group