Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4165
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu wsparł policjantów drogówki

Piątek, 3 maja 2019, 6:38
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu wsparł policjantów drogówki
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci od wtorku dysponują nowym sprzętem, a wsparcia udzielił funkcjonariuszom Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu. To zestaw trzech nowoczesnych kasków oraz skórzanych rękawic, które służyć będą motocyklistom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas służb realizowanych na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek wraz z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego kom. Damianem Gawronem oraz Naczelnikiem Wydziału Wspomagającego kom. Tomaszem Kosiorem odebrali przekazany w formie darowizny sprzęt z rąk Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu Mariusza Szmiela. Spotkanie odbyło się w siedzibie WORD-u. Od teraz policjanci używać będą kasków firmy NOLAN N100 oraz skórzanych rękawic w trakcie patroli na motocyklach, co znacznie poprawi ich komfort pełnienia służby.

Kaski koloru białego z przyłbicą (tzw. „łamaną szczęką”), z bezpiecznym system otwierania szczęki DUAL-ACTION, zostały skonstruowane w taki sposób, aby zapobiegać przypadkowemu otwarciu się szczęki. Można je natomiast w łatwy sposób otworzyć tylko jedną ręką. Z tyłu kasku znajduje się m.in. odblaskowy napis POLICJA. Opływowy kształt skorupy kasku wykonany został z poliwęglanu. Posiada regulowaną wentylację w części czołowej i nosowej, zapewniające cyrkulację powietrza w kasku, dodatkowe wloty powietrza w wewnętrznej skorupie umożliwiające stały przepływ powietrza wewnątrz kasku, zapięcie typu micro lock, wyjmowaną wyściółkę i wkładki policzkowe w celu czyszczenia lub prania. Brzegi skorupy kasku wykończone miękkim materiałem chronią motocyklistę przed otarciem lub zadrapaniem. Wykończenia w dolnej części szczęki (przyłbicy) zmniejszające hałas i podmuch wiatru, zapewniają maksymalny komfort prowadzenia korespondencji radiowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group